III. ročník

Máme za sebou nejdůležitější závod pro děti z Běhálku a to III. ročník Zlatnického víceboje, který měl letos rekordní účast 146 závodníků. Z nichž téměř polovina byla místní ze Sokola Zlatníky, či z naší obce. Tvář víceboje Denisa Rosolová letos chyběla, protože se 2 dny před vícebojem stala maminkou. Ale naše tradiční akce se neobešla bez atletické osobnosti, potěšila nás návštěvou podruhé, tentokrát těhotná Bára Špotáková. Byla zde v roli maminky svého závodníka, avšak neodmítla předávat ceny dětem v hodu míčkem.

 

 Děti ze Zlatníků obec výborně reprezentovaly. Získaly 8 pohárů a 5 medailí, z nichž byl jeden pohár starosty,  který získal Jakub Sixta. Kuba byl nejlepší z celé nejstarší kategorie, vyhrál všechny disciplíny kromě sprintu, kde byl druhý.

 V kategorii nejmladší si pohár zasloužila Deniska Holečková, která vybojovala krásné třetí místo před Adélkou Bernou, která zůstala těsně pod stupni, ale na stupně se přesto podívala, když si hodila krásné druhé místo v míčku. 

Kategorie 2 se také neobešla bez účasti Zlatníků, pro pohár za 3. místo si došla Emička Rezková Daniel Turza, který vybojoval pohár za 2.místo.

V kategorii 3, která byla nejvíce obsazená hlavně u dívek, si pohár zasloužila Sofie Rubešová, která shodným počtem bodů s první dívkou skončila na druhém místě. Překvapivě vyhrála sprint na 50 m ze všech zúčastněných dětí shodným časem spolu s jedním nejstarším chlapcem. Těsně pod stupni v hodu míčkem skončila Kačka Berná, která si hodila krásný os.rekord (26,32m). Z chlapců se v hodu prosadil Lukáš Vobrátil, který si také os. rekordem (34,58 m) vyházel pěkné druhé místo.

V nejstarší kategorii si v dívkách pro pohár doběhla Vendulka Chvátalová, která zaperlila mezi dívkami v běhu na 200 m a i celkově z chlapců brala místo 3, pohár jí náležel také bronzový. V hodu míčkem si bronzovou medaili vyházela Julinka Karbulková. Těsné místo pod stupni zaujala Žanda Vařeková, které pohár unikl o pouhé 2 body. 

Ostatním gratuluji k výborným výkonům a osobním rekordům...

Kuba Sixta vedle poháru starosty získal také pohár za první místo v celém víceboji a ještě k tomu přidal osobní rekord a vítězství v hodu (39,63m).

Všem medailistům a držitelů pohárů ještě jednou moc gratulujeme, ostatním gratulujeme ke skvělým výkonům..

 

Velkou fotogalerii ze závodu naleznete zde

Zde se můžete podívat na tabulku výsledků a porovnat své výkony s ostatními.Final Aktuál.Tabulky pro zprac. výsledků 2018.pdf (57,7 kB)