9.ročník Zlatnického víceboje - 2024

Už devátý ročník našeho tradičního víceboje se konal v pěkném letním počasí v neděli 26. května. C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\ZV 2024\IMG_6800.JPG

Závodů se zúčastnila bezmála stovka malých sportovců a necelou polovinu zabrala účast našeho oddílu, zbytek dětí bylo z Atletiky Jesenice, Atletiky Chuchle, Říčan a okolních obcí. Finanční podporu jsme dostali opět od obce a České unie sportu, za což jsme velice vděční. Na hladkém průběhu akce a organizaci se podílelo více jak dvacet dobrovolníků, kteří se od brzkého rána až do odpoledne nezastavili. Závody díky nim probíhaly v časovém sledu dle časového programu, malé zdržení se nabralo při vyhlašování starších kategorii, kde se vyskytl problém v počítačové technice.

C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\ZV 2024\IMG_7220.JPGC:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\ZV 2024\IMG_7182.JPG

Velké dík patří maminkám, které napekly spoustu dobrot pro sportovce a děti se mohly během závodů posilňovat. Naši malí atleti se radovali z pohárů, medailí a dárkových tašek.

Celkem šest oddílových svěřenců získalo poháry a dárkové tašky za víceboj a pět dětí získalo ještě medaile za 50 m. Ostatní děti, co se neumístily na stupních, dostávaly diplomy, sladkosti a drobné dárečky.

Putovní pohár letos získal po dlouhých letech náš atlet, který opravdu předvedl nejlepší výkony ve své kategorii přípravek.  Adámek Štyndl se nakonec radoval ze tří pohárů. Vyhrál zaslouženě pohár starosty, všechny běhy a skok z místa.

C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\ZV 2024\IMG_7141.JPG C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\ZV 2024\IMG_1628.jpg

Od Adámka z kategorie mu šlapal na paty oddílový Pepa Jelínek, který skončil na druhém místě a radoval se také z poháru a dárkové tašky. V úplně nejmladší kategorii se z vítězství a dvou pohárů radoval bráška Pepy, Vítek Jelínek, který se ukázal, že bude stejně šikovný jako jeho starší bráška.

V kategorii přípravek u dívek zvítězila jako před dvěma lety Johanka Podaná, která zaperlila a přidala rekord víceboje v hodu, překonala tím stávající rekord o 4 m, hodila kriketovým míčkem 27,36 m, čímž přehodila i starší dívky z přípravek.  Ve sprintu brala medaili za třetí místo.

C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\ZV 2024\IMG_7146.JPG

V kategorii starší přípravka, která byla nejpočetnější a měla největší konkurenci v jesenických atletkách, se podařilo zvítězit Nikol Rubešové.  Radovala se rovněž z poháru starosty. Zvítězila ve sprintu a skoku z místa, kde si vytvořila osobní rekord 195 cm. Na 200 m o prsa prohrála s jesenickou závodnicí, která brala celkové druhé místo.  Ze své kategorie se ukázala jako nejrychlejší i v porovnání s chlapci.

C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\ZV 2024\IMG_7163.JPG \\Gumozo-Nas\Ostatni\Zlatnický víceboj 2024\IMG_6854.JPG

Druhé nejlepší umístění v této kategorii a ve velké konkurenci získala Julie Rájková, která obsadila šesté místo. Vydařil se ji zejména hod. V chlapcích zvítězil loňský vítěz, držitel putovního poháru Matěj Špaček z Aktisu, který předával putovní pohár Adámkovi a vytvořil nový rekord víceboje v běhu na 50 m.

\\Gumozo-Nas\Ostatni\Zlatnický víceboj 2024\IMG_7176.JPG

C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\ZV 2024\IMG_7073.JPG

Z nejstarší kategorie zvítězila Nora Panská, která potěšila a přidala rekord ve skoku z místa - 231 cm v její kategorii, překonala o 1 cm stávající rekord. Nyní drží rekord ve skoku ve třech věkových kategoriích, tedy od přípravek až po mladší žactvo. Zvítězila i v obou bězích a předvedla, že je z této kategorie nejrychlejší, tedy i pohár starosty si právem zasloužila.

Na pátém místě se v této kategorii umístila naše Ella Jelínková, které se povedl zejména hod. U nejstarších chlapců, se pohárem za třetí místo pyšnil oddílový Adam Blažek, kterému se povedly převážně běhy, v kterých bral body a medaili za druhé místo.