VII.ročník Zlatnického víceboje - 2022

ZLATNICKÝ VÍCEBOJ 2022

D:\ZV 2022\Zlatnický víceboj 2022\IMG_5207 (2).JPG

Třetí květnovou neděli proběhl již sedmý ročník našeho tradičního atletického víceboje. Závody byly finančně podpořeny z obce a také z České unie sportu za což moc děkujeme. Počasí závodům také přálo. Tohoto ročníku se zúčastnilo celkem 83 malých atletů, téměř polovina sportovců byla z místního Sokola, zbytek z přilehlých vesnic a atletických oddílů. Děti soutěžily v běhu na 50 m, skoku z místa, hodu míčkem a běhu na 200 m. Celkem 10 dětí z našeho oddílu bylo oceněno medailemi či dokonce poháry, které dětem mimo jiné předávala i atletická hvězda a světová rekordmanka v oštěpu Barbora Špotáková. Byla zde počtvrté opět v roli maminky, protože její dva synkové také závodili.  Poháry starosty předával dětem se ctí místostarosta. Pro děti, které se neumístily na stupních, byly připraveny účastnické diplomy, medaile a věcné ceny, takže nikdo nešel domů s prázdnou. Maminky dětem napekly domácí dobroty a děti se mohly během závodu občerstvovat. Vůbec nejúspěšnější z oddílu byla ve třetí kategorii Deniska Holečková, která vyhrála s přehledem svoji kategorii, a ještě jí navíc náležel pohár starosty. Vyhrála všechny disciplíny, kromě skoku, kde byla druhá, v hodu získala také zlatou medaili.

C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZLATNICKÝ VÍCEBOJ\Zlatnický víceboj\FOTO víceboje\Foto 2022\stu.jpgC:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZLATNICKÝ VÍCEBOJ\Zlatnický víceboj\FOTO víceboje\Foto 2022\denca.jpg

Překvapivě ji sekundovala oddílová Nora Panská, která vyhrála skok z místa a brala celkové druhé místo.  V hodu se také prosadila Anička Pánková, která brala bronz za 20,76 m.   V tentýž kategorii se umístil na třetí příčce Davídek Černý, který dokázal, že je nejrychlejší v této kategorii a spravedlivě mu toto místo náleželo. Druhou příčku obsadil syn Báry Janek Novotný. Nečekaně tuto kategorii vyhrál malý fotbalista Adámek Choceňský z místní ZŠ, který zaperlil v hodu přes 30 m. O pouhé 3 body utekl pohár oddílovému Filipovi Hanusovi, který ukázal, že je dobrý sprinter a nenašel konkurenci v běhu na 200 m.

C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZLATNICKÝ VÍCEBOJ\Zlatnický víceboj\FOTO víceboje\Foto 2022\bara.jpg

Další úspěchy byly v nejstarší kategorii, kde pohár obhájil z minulého roku Vojta Dus, který byl na všechny disciplíny třetí, a tedy mu náležel bronzový pohár. Získal i medaili v hodu za 34 m. Konkurenci nenašel mezi chlapci talentovaný Adam Černý, který vyhrál všechny disciplíny, kromě běhu na 200 m. Obdržel zlatý pohár spolu s tričkem a dalšími cenami. Zazářil také v hodu míčkem, kde mu náležela zlatá medaile za 40 m.

C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZLATNICKÝ VÍCEBOJ\Zlatnický víceboj\FOTO víceboje\Foto 2022\pohar.jpg C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZLATNICKÝ VÍCEBOJ\Zlatnický víceboj\FOTO víceboje\Foto 2022\ada.jpg

V hodu mezi dívkami potěšila Majda Strakošová, která obsadila stříbrnou pozici za 26,5 m. V druhé kategorii mile překvapila Erika Stránská, která obsadila třetí místo v hodu (16,66 m).

C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZLATNICKÝ VÍCEBOJ\Zlatnický víceboj\FOTO víceboje\Foto 2022\majda.jpg

Pohár starosty a putovní pohár získala loňská vítězka z Atletiky jižní město.

Všem dětem děkujeme za účast a gratulujeme k pěkným výkonům!!!