OSMÝ ROČNÍK ZLATNICKÉHO VÍCEBOJE je za námi

Po roce jsme v neděli 21. května uspořádali pro děti již osmý ročník Zlatnického víceboje. Finančně tuto akci podpořila nejen naše obec, ale také Česká unie sportu a MAS Dolnobřežansko, za což velice děkujeme. Opět tyto závody zpestřila olympionička a světová rekordmanka v oštěpu Barbora Špotáková, která přišla podpořit a rozdat poháry nejen svým synům, kteří závodili, ale i ostatním malým závodníkům. Maminky napekly dobroty pro děti, aby se během závodů mohly děti posilnit. Na start se postavilo letos celkem 85 malých atletů a závody provázelo krásné letní počasí. Necelá polovina dětí byla z oddílu i z obce. V barvách Sokola startovalo 36 závodníků a získali celkem 7 pohárů a 8 medailí.  Pro ty, co se neumístili na stupních, byly připraveny diplomy, sladkosti a drobné ceny.  Závodilo se tradičně v atletickém čtyřboji a trojboji. Kategorie přípravek byla nejúspěšnější, co se pohárů a medailí týče. Děvčátka ze Sokola se poprala o poháry, kde zlatý pohár nakonec získala dívenka z oddílu gymnastiky Johanka Podaná před atletkou Viktorkou Koberovou, které na zlato chyběl pouze jediný bod. Viki si vítězství užila v běhu na 200 m, kde vyhrála s velkým náskokem a získala zlatou medaili s dárkovou taškou.

Ve stejné kategorii se chlapci z oddílu podělili o stupně vítězů. Kája Hofman vybojoval stříbrný pohár a Pepíček Jelínek získal bronzový.

Kluci si vyměnili pořadí ještě ve vyhlašované dvoustovce a vystoupili na stupně vítězů podruhé. V kategorii starší přípravka,  kde byla největší konkurence, se prosadila oddílová Nikol Rubešová, která vyhrála oba běhy.  Na zlato jí chyběly body z hodu a skoku. Radovala se ze stříbrného poháru a zlaté medaile z dvoustovky.  V této silně obsazené kategorii se podařilo i oddílové Stelle Niplové vybojovat bronzovou medaili na 200 m.

Ve stejné kategorii se umístili na stupních chlapci z obce, věnující se fotbalu. Adam Chocenský na druhém místě a Antonín Svoboda na místě třetím. Vítězství v této kategorii si letos vyměnil s Adamem syn Báry, Janek a odvezl si ještě navíc pohár starosty. Adam vytvořil nový rekord víceboje v hodu kriketovým míčkem 38,85 m.

V nejstarší kategorii si dvakrát stupně užila oddílová Erika Volná, která vybojovala bronzový pohár i bronz na 200 m. Z chlapců se rovněž Filipovi Hanusovi podařilo vybojovat double. Získal stříbrný pohár a zlato na 200 m. Nenašel soupeře v bězích.

Detailní výsledky: Zlatnický víceboj ZV 2023 ZV.pdf (625,3 kB)

Pohár starosty ZV 2023 PS.pdf (592,9 kB)

Fotografie ze závodu přineseme v nejbližším termínu.