VI. ročník Zlatnického víceboje

Třetí červnovou neděli se nám podařilo uskutečnit již 6. ročník Zlatnického víceboje.

Závodů se zúčastnilo 91 dětí z toho 39 dětí z oddílu. Zbytek děti dorazilo z obce a širokého okolí. Bylo to v tom vedru opravdu náročné, ale děti vše zvládly na jedničku. Návštěvou nás poctila i atletická osobnost Barbora Špotáková, která předávala ceny těm nejlepším. Její syn Janek vyhrál svoji kategorii a ještě pohár starosty.

Celkem 12 dětí  z našeho oddílu získalo poháry a medaile. Padlo i pár rekordů víceboje, za zmínku stojí výkon ve skoku z místa ze třetí kategorie, kde naše Nora Panská skočila 208 cm.

Nejúspěšnější byli chlapci také z kategorie 3. Na třetím místě skončil Franta Jirák, na druhém místě jásající Ondra Němec a tričko i zlatý pohár získal Viktor Pánek. Všichni se také umístili ve skoku z místa, který se letos vedle víceboje také vyhlašoval. Ve stejné kategorii měla děvčata o něco větší konkurenci, ale Aničce Pánkové se přesto podařilo získat 3. místo.

V nejmladší kategorii si pohár vybojovala předškolačka Viki Koberová, která skončila třetí a zároveň brala bronz i ve skoku z místa. Ve stejné kategorii se ve větší konkurenci prosadil syn trenéra,  Vašík Dus,  který bral stříbrný pohár a zároveň si skočil žabákem pro bronzovou medaili.

Z početné kategorie 2 se podařilo prosadit pouze Kubovi Landovi, který skončil na 3. místě. Z nejstarší kategorie se radoval a úplně poprvé stanul  na stupních Vojta Dus, který si vybojoval bronz.

Ve skoku z místa děvčata z druhé kategorie byly úspěšné a obsadily stupně, Emma Kisslingerová skončila na druhém místě a Kristínka Vršanská na místě třetím.

O vlásek unikl pohár Kájovi Hofmanovi a Filipu Vošahlíkovi pouze o 1 bod. Kristínka  Vršanská, Ela Šlapáková, Eli Long braly pěkné, ale bramborové umístění.