Novinky 

PŘEBORY STŘEDOČESKÉHO KRAJE JEDNOTLIVCŮ ML.ŽÁKŮ A ŽÁKYŇ.

Vrcholem zimní sezóny byl 11.2. Krajský přebor jednotlivců mladších žáků a žákyň jednotlivců v Praze na Strahově.  Zúčastnilo se 5 dětí z Běhálku. Závody byly ve znamení stupňů vítězů a to zásluhou Karolíny Brožové, která vybojovala cenný bronz na šedesátce překážek (10,65 s). Stříbro jí uniklo o pouhé 3 setinky. Smolnou bramborovou medaili brala také ve vrhu koulí, kde si ale vytvořila krásný osobní rekord 10,03 m. Její bratr Jaroslav se blýskl ve finále B na 60m, kde si udělal krásný osobní rekord 8,74 s a celkově skončil na 11 místě v kraji. Na trati 150 m však stoupl na místo 7. Dokonce dvojnásobné zastoupení jsme měli na trati 800 m, kde děvčátka z  Běhálku bojovala ve stejném běhu.  Žaneta Vařeková (2:53,49 ) skončila na třetím místě o pouhé 3 setinky před Vendulkou Chvátalovou ( 2:53, 52) a obě si vylepšila svá osobní maxima, která měla doposud zaběhnutá ve Stromovce. Žanetka skončila celkově na 13. místě a Vendulka na 14.místě.  Mělo startovat celkem 9 dětí, ale ostatní onemocněla, navzdory tomu tyto závody skončily úspěšně.

Fotografie z této akce jsou v sekci fotogalerie.

OLYMPCUP – veřejné závody – 7.2. 2018 (2006 – 2005)

Ve středu 7.2. proběhly třetí veřejné závody v hale ve Stromovce. Zůčastnily se celkem 3 děti z Běhálku. Upozornil na sebe Jára Brož, který ve velké konkurenci i starších žáků zaběl krásný čas na 60m – 8,85 s. Na 150 m si zaběhl osobní rekord 21,60.  Karolína Brožová se přihlásila na 60 m, ale díky problematickému kolenu trať  z těží dokončila. Vendulka Chvátalová si zaběhla premiérovou trať na 1500 m a ve svém běhu doběhla na 7. místě. Veřejné závody jsou brány jako nejkvalitěnjší trénink a test pro závodníka a trenéra.

Kompletní výsledky všech závodů naleznete na https://online.atletika.cz/kalendar/vysledky/1

OLYMPCUP – veřejné závody – 31.1.2018 (2006 – 2005)

Ve středu 31.1. proběhly ve Stromovce druhé veřejné závody žactva. Z běhálku startovalo celkem 6 dětí. Trojnásobné zastoupení jsme měli na trati 800 m děvčat. Nejlépe doběhla Míša Kozohorská ( 2:54,11)a skončila mezi mladšími i staršími žákyněmi celkově 14. Vendulka o pár sekund zaostala za Míšou a časem 2:58,06 doběhla na 18 místě. Natálce Slachové se na premiérové trati moc nedařilo a s časem 3:11,62 nebyla vůbec spokojená, těší se, že si na nejbližších závodech 1.3. na Strahově čas vylepší. Karolína Brožová si vedla výborně v kouli a skončila výkonem 9,54 m ve velké konkurenci na třetím místě, na 60 m překážek si vylepšila o parník své osobní maximum a svůj běh suverénně vyhrála se slušným časem 10,59 s a celkově skončila na čtvrtém místě. Její bratr Jára si vyzkoušel po roce trať 800m a časem 2:46,09 si vylepšil o mnoho své maximum a ze všech žáků bral 13.místo. Jako úplný nováček se na atletických závodech předvedla Bára Blahutová, která si osahala vrh koulí, který nebyl vůbec marný a sprint 60 m.  

Veřejné závody ČESKÝ BROD  -  13.1. 2018 (2010 a starší)

V sobotu 13.1. proběhly první veřejné závody v Českém Brodě. Zúčastnilo se 6 dětí z běhálku. Všichni si vytvořily krásné osobní rekordy na trati 60 m a nejen tam... Jára Brož běžel za krásných 8,6 s tento sprint a celkově skončil třetí. Jeho sestra Karolína běžela shodný čas jako bratr a byla ve sprintu druhá, na stejné trati s překážkami dokonce vyhrála s krásným časem 10,7. Ve skoku do dálky skončila také druhá výkonem 4,26 m.  Kuba Sixta si zaběhl ve sprintu slušný čas 8,9 s a skončil 9. Kuba si skočil také osobní rekord ve skoku do výšky 1,23 m a skončil na místě sedmém. Nikola Podhradská a Julinka Karbulková běžely shodně osobní rekordy na 60m za 10,1 s. Natálka Slachová si skočila osobáček do dálky 3,25 m.

 

 

 

 

UKONČENÍ ZÁVODNÍ SEZÓNY - TROJUTKÁNÍ NA DĚKANCE – 22.10.2017

Jako ukončení závodní sezóny proběhlo třetí říjnovou neděli atletické trojutkání na Děkance spolu s atletikou Chuchle a atletikou Počernice.  Tohoto utkání se zúčastnilo 12 čtyřčlenných družstev a mladí atleti ze Zlatníků si vedli výborně. Družstvo ve složení Jára Brož, Vašek Maňhal, Ela Šlapáková a Bára Blahutová vybojovalo  zlatou medaili. Hned v závěsu za nimi na druhém místě skončilo také družstvo Zlatníků ve složení Julinka Karbulková, Natálka Slachová, Míša Kozohorská a Viki Slachová.  Páté skončilo družstvo Káji Brožové spolu s Niky  Podhradskou, Vojtou Dusem a Luckou Kováčovou. Počasí se během závodu umoudřilo a děti si to patřičně užily, odměnou jim byly dobroty upečené od maminek a diplomy s cenami na závěr závodu.

Nyní děti čeká přes zimu trénink v tělocvičně a z části i venku na hřišti.

Od ledna 2018 začíná nové závodní období, kde si děti budou moci zkontrolovat svoji formu po Vánocích například v hale ve Stromovce nebo v tunelu v Českém Brodě.

 

SPRINTERSKÝ TROJBOJ - ŘÍČANY 7.10.2017

První sobotu v říjnu proběhly již druhé závody v Říčanech. Byl to tentokrát sprinterský trojboj -50m – 100m – 150 m. Tentokrát byly závody ve znamení vytouženého  zlata a to zásluhou Karolíny Brožové, která suverénně vyhrála běh na 50 a 100 m, udělala si velice kvalitní osobní rekord na 50 m (7,37 s) a více jak o sekundu na 150 m (21,67 s) , oproti výkonu v hale. Karolína je jedna z největších talentů a nadějí Zlatnické atletiky a doufáme, že se jí bude dařit i nadále a že se budou postupně rýsovat i další takové naděje….

Jára Brož se také v Říčanech neztratil a předvedl kvalitní sprint na 50 m (7,62 s), celkově se umístil na čtvrtém místě. Bohužel také bramborovou medaili, ale alespoň diplom získala  Sofinka Rubešová, která si zaběhla velice slušných 50 m (8,19 s) a byla o pouhé 2 setinky třetí. V dalších dvou disciplínách ve velice kvalitní konkurenci skončila na 4 místě. Julinka Karbulková skončila na 10.místě a nová Míša Kozohorská, která přestoupila z atletiky Chodov  na 12 .místě.

 

FINÁLE družstev přípravek - STARÁ BOLESLAV 23.9.

Ti nejmenší absolvovaly finálové kolo družstev ve Staré Boleslavi 23.9.

Toto kolo bylo nejnáročnější, protože nám přibyla konkurence z velkých atletických základen.

V tomto kole jsme skončili až ve třetí desítce, z důvodu jaké jsem zmiňovala a také z důvodu absence posil z A družstva, jako např. Jakuba Tintěru, Abduška Sadio, Aničky Kohelové atd. Na poslední chvíli 6 dětí onemocnělo a jeli jsme v počtu pouze 14 dětí. Naštěstí atletika Líbeznice měla 2 děti navíc a půjčila nám je, aby si děti mohly vyzkoušet závěrečnou štafetu

8 x 200 m. 

Navzdory krásnému počasí si Zlatníky vytáhly černého Petra hned na vstupní disciplíně, když jím časomíra nezměřila jejich 2 běhy na 50m. Tudíž děti musely běžet 50 m za chvíli znovu a na konečných časech se to jistě promítlo. 

Bohužel se také nedařilo našemu největšímu lídrovi Jakubovi Sixtovi, kterého pobolívala noha a v dálce zaostal pod svým osobákem víc jak o 30 cm. Naopak se mu podařila raketka (34,42 m)a ve štafetě zazářil, když naší štafetu na chvíli posunul do vedení v rozběhu. Ve štafetě všichni předvedly maximum. Nikola Podhradská štafetu velice pěkně rozběhla, Sofinka Rubešová se dostala ze třetího na druhé místo a také se jí vydařil skok do dálky (331 cm).  V rozběhu jsme nakonec doběhly na krásném druhém místě.

Dařilo se Julince, která si hodila v raketce osobní rekord ( 24,54 m)a také Kačce Berné (15,88 m) a naším malým benjamínkům Ondrovi Černému ( 17,42 m)a Dandovi Turzovi( 16,81 m), který skočil také pěkně do dálky(266 cm). Také skok přes 3 metry Vaška Maňhala stojí za zmínku. Někteří na závodech byly úplně poprvé a ve výsledcích zaznamenáte, že jsme měly v družstvě nejmladší děti z celých závodů...

Dále překvapil na padesátku Pepa Trmal ( 8,44 s) a také malý Vojta Dus (10,08 s), který byl úplně nejmladší z celých závodů…

 

ČTYŘBOJ - ŘÍČANY 17.9.

První závody po prázdninách pořádal atletický klub Říčany v neděli 17.9, a to čtyřboj ( 50 m – skok do dálky – raketka (žáci vrh koulí) - 300,  500 m)

Závody byly ve znamení bramborových medailí, děti vybojovaly  2 čtvrtá místa Jakub Sixta a Kája Brožová, jedno 5 místo Žaneta Vařeková shodným počtem bodů se čtvrtou. Nikola Podhradská běžela velice slušně 300 m ( 1 minuta) a byla celkově 8  a Kačka Berná si hodila osobáček raketkou (14,33). Ve smíšené štafetě 4 x 60 m jsme byly pátí.

 

4 kolo přípravek - ČELÁKOVICE 8.9.

První školní týden v pátek proběhlo 4 kolo přípravek v Čelákovicích. Kde děti skončily až na 17 místě, dávala bych na vinu již zmiňovanou šestistovku, kterou nechtěl nikdo běžet a navíc nám spoustu posil chybělo. Děti tento běh absolvovaly hned jako první disciplínu. Byla to sice výhoda mít to první za sebou, ale nevýhoda, že ostatní výkony po šestistovce nebyly tak kvalitní jako jindy. Každopádně to všichni děti doběhly, nikdo to nevzdal a mají být na co hrdí....

Chtěla jsem všechny moc pochválit, že do toho šly a vzaly to i za ostatní děti z běhálku.

Jakub Sixta  zaperlil a vyhrál svůj běh s velkým náskokem za úžasné  2 minuty a jednu sekundu. Celkově byl dokonce šestý z celkového počtu 250 dětí na startu.

Vendulka Chvátalová běžela pouze o 4 sekundy pomaleji a umístila se  na 15 místě.

Přestože děti měly v nohách 600 metrů, padly i nějaké osobní rekordy. Za zmínku stojí osobní rekord Elenky Šlapákové v hodu míčkem, kde atakovala 20 m hranici a hodila 18,70 m.

Julinka Karbulková si udělala osobní rekord na míček - 23,82  a ve skoku do dálky (315 cm).

Bylo nás  na tomto kole pouze 9, ale udrželi jsme naše postavení po čtyřech kolech v první půlce tabulky a skončili jsme na pěkném 13 místě celkově ve středočeském kraji.

_____________________________________________________________________________________________________________________

V červnu děti z běhálku absolvovaly dvoje závody.

V pátek 16.6. 3 kolo přípravek družstev v Berouně. Opět jsme se umístili v půlce tabulky, a celkově jsme z 37 družstev na 14 místě. Což je pěkný výsledek.

 

V září 8.9. nás čeká 4 kolo zase v Čelákovicích. Bude tam trať na 600m, což bude náročné pro většinu dětí...uvidíme zda složíme alespoň družstvo A. Pokud ne, spadneme z tabulky a to by byla škoda.

 

Chtěla bych vyzdvihnout po 3 kolech Kubu Sixtu, který je velkou oporou družstva, udělal si osobáček na míček přes 36 metrů a ještě ani jednou nechyběl...a také Kubu Tintěru, kteří spolu asi nejvíce bodují...

Julinka Karbulková si udělala osobáček v míčku a také ve skoku z místa.

Dále pak Kačka Berná si hodila os.rekord skoro 16m, což je nádhera - gratuluji.

Pepa Trmal si udělal rekord v hodu - skoro 20 m!

Ondra Černý hodil také daleko...a Štěpán Chvátal zářil v družstvu B, když hodil k 23 m.

Trošku jsem po tomto kole zklamaná z Lukáška, který nepředvedl výkony na které opravdu měl, hlavně v běhu a skoku...ale hod se mu naopak povedl. Příště to bude jistě lepší...

Chci pochválit všechny, kteří s námi jezdí a podílí se na našem výsledku, všichni jsou velice potřební...jinak bychom nebyli na 14 místě.

Děkuji také za spolupráci rodičů při závodech, děti jsou pak jistější a výkony jsou lepší...

 

Poslední závody před prázdninami absolvovala už mladší žákyně nadějná Karolína Brožová 17.6. v Říčanech na zbrusu nové atletické dráze.

Podařila se jí vybojovat stříbrná medaile v hodu koulí, kde si udělala nádherný osobní rekord 9,20 m!

V běhu na 60m překážek jí chybělo štěstí a umístila se těsně na čtvrtém místě a zaběhla si také rekord 11,58 s.

Obdobně tomu bylo ve skoku dalekém, kde měla Karolína problém s odrazem z prkna a nezopakovala si rekordní skok 460 cm z Atletického trojboje v Rudné a skokem 395 cm brala 5 místo, ač bronzová medaile nevisela vysoko, stačilo jen 406 cm.

 

Přeji krásné léto a odpočinek při dovolených...

Výsledky jsou ke stažení zde: Výsledky přípravky 3 kolo Beroun 16.6..xls (446976)

více včetně fotografií naleznete na: https://www.facebook.com/fotbal.zlatniky/

_____________________________________________________

1.3.2017

Závodní halová sezóna je téměř za námi a stojí za ohlénutí jak si naši malí atleti vedly.

Děti se zúčastnily celkem 5ti závodů. Za zmínku stojí veřejné závody 1.2. v hale ve Stromovce, kde se Karolína Brožová dostala do finále v kouli z téměř čtyřiceti děvčat a skončila na pěkném 8.místě výkonem 8,09 m. Jednalo se o kategorii mladších žákyň. Byla to její vůbec první zkušenost ve vrhu koulí v závodní atmosféře.

Vrcholem halové sezóny byl Krajský přebor středočeského kraje mladších žáků v hale na Strahově, který se konal 18.2.  V našem atletickém oddíle máme zatím pouze 3 mladší žáky a zde na Strahově mohla závodit pouze Karolína Brožová, která splňovala výkonnostní kritéria pro tyto závody. Závodila celkem ve třech disciplínách 60m, 60mpř a ve vrhu koulí.  Na 60 m si Karolína udělala osobní rekord v čase 9.15 a v rozběhu obsadila 2.místo. Z celkového počtu 106 dívek obsadila Karolína konečné 23.místo, kde do finále by stačil pro Káju ne tak vzdálený čas 9,01 s! Těšíme se na příští přebory, kde se budeme snažit již do finále probojovat. Úplně první start si Karolína vyzkoušela na krátkých překážkách, jejíž čas stačil na 15.místo v kraji. Nejlépe si vedla v kouli, kde výkonem 8,03 m obsadila 12.místo. Byla jsem s umístěním Karolíny spokojená ač jí finále na 60m a koule uteklo dá se říct o vlásek, neztratila se mezi už otřelými atletkami. Navíc nám to v novém oddílovém oblečení natolik slušelo, že si nás všiml pán z pořádajících rozhodčí a pozval náš oddíl do soutěže Krajského přeboru družstev přípravek středočekého kraje, které se budou konat v letní sezóně a děti se budou mít na co těšit.

Hned druhý den 19.2. se konaly veřejné závody v Českém Brodě, kde závodilo už 5 dětí z Běhálku. V Brodu je umělý povrch s tunelem na sprinty a se sektorem na skok daleký.

 Jakub Sixta si vedl vedl velice dobře ve skoku dalekém a výkonem 380 cm skončil ve své kategorii r.2006 na 2.místě a celkově na čtvrtém. Na 60m.př doběhl na pěkném druhém místě. Jára Brož si doběhl na 60 m také pro druhé místo a udělal si osobní rekord 9,4 s. Karolína B. si dala opět trojboj a na překážkách i na hladkých 60m obsadila dvě druhá místa. Vendulka Chvátalová si na premiéře atletických závodů doběhla na 60 m pro 8.místo a Žaneta Vařeková taktéž v premieře ve sprintech skončila hned za Vendulkou devátá. Vzhledem k tomu, že nemáme podmínky k tréninku atletických disciplín a musíme improvizovat,  musím děti vyzdvihnout a moc pochválit, jak se s prvními závody popraly a bojovaly o nejlepší umístění, klobouk dolů.

Poslední halové závody nás čekají 12.3. opět v Č.Brodě a děti si budou moci svoje výkony na závěr sezóny ještě vylepšit.

Už se těšíme na jarní počasí a tréninky venku na hřišti, kde budou moci děti získat lepší kondici a natrénovat již zmíněné discilíny. V malé zlatnické tělocvičně se bohužel nedá získat odpovídající výkonnost a natrénovat co je na závody potřeba...

V dubnu nás čeká v rámci školy Štafetový pohár.

 

 Pak v květnu proběhnou 2.kola družstev přípravek a náš Zlatnický víceboj opět s olympioničkou Denisou Rosolovou - čerstvou halovou mistryní ČR na 200 m. Takže i ti nejmenší atleti se mají na co těšit.

 

 

7.1.2016 

 

S dětmi se chystáme na dvoje závody v této sezóně.

Bude to štafetový pohár základních škol prvního stupně, což je jediná běžecká soutěž chlapců a dívek prvního stupně v republice. Je to štafetový běh na 8 x 100 m. Družstva tvoří 16 žáků ve složení 4 dívky a 4 chlapci z 1 - 3 třídy. Druhá štafeta je stejná, ale složená ze 4 dívek a 4 chlapců ze 4 a 5 třídy.  Časy jednotlivých štafet se sčítají. Okresní kola budou začínat v dubnu a pak budou následovat krajská kola a také finále v květnu.

S týmem malých fotbalistů a s paní ředitelkou naší základní školy připravujeme také soutěž pro naše malé atlety a fotbalisty, která proběhne třetí týden v červnu.

 Bude to atletický čtyřboj - skok z místa, hod míčkem, sprint a běh na cca 200 m. Pořádat se bude na fotbalovém hřišti a delší běh proběhne na cestě pod kopcem. Budeme rádi, když se rodiče malých sportovců budou alespoň trochu podílet na přípravě závodů, ať už donesením nějakého občerstvení, či drobných darů pro děti za odměnu. Samozřejmě jsou pro děti připraveny medaile a diplomy za odvedené výkony a jistě se budou moci těšit i z něčeho navíc. Také jsem požádala o návštěvu našeho bývalého velice úspěšného sportovce desetibojaře Tomáše Dvořáka, s kterým jsem absolvovala několik atletických soustředení a jsme dobří přátelé, aby se stal patronem našeho čtyřboje. Budu se snažit také pozvat naší nejlepší oštěpařku a světovou rekordmanku Barboru Špotákovou, s kterou jsme obě začínaly v Jablonci s atletikou, coby atletické dorostenky a později i ženy a setkavaly se na republikových soutěžích.

Myslím, že to bude přínosná, příjemná a veselá událost ve Zlatníkách jak pro děti, tak pro diváky a v neposlední řadě i pro rodiče.

Pan starosta pozve na tuto událost i okolní školy jako jsou například Dolní Břežany a Jesenice.

 

S dětmi se zaměřujeme na všeobecnou pohybovou přípravu dětí , jako jsou speciální běžecká cvičení, běžecké soutěže, technika skoku, hodu, běhu a běhu přes překážky, opičí a překážkové dráhy, gymnastická cvičení + cvičení na nářadích, hry s míčem - základy míčových her, rozvoj pohybových schopností formou her.

Děti mají z pohybu radost a radují se z každého zlepšení a pokroku.

Běhálek je dvakrát týdně v úterý a čtvrtek v 16.15 do 17.30.

 

Eva Šafaříková - trenérka