Zimní halové závody

05.01.2019 10:38

I během zimní sezóny atleti nezaháleli a kromě tréninků v tělocvičně se také zúčastnili mnoha různých závodů. 

První prosincový víkend v sobotu proběhly první závody pod střechou. 
 Jednalo se o tradiční již 11.ročník Mikulášské haly žactva. Těchto závodů se zúčastnila pouze Karolína Brožová, ostatní děvčata onemocněla. Opět nás Kája nezklamala a ve velké konkurenci pražských i mimopražských závodnic vybojovala stříbro na 60 m překážek, kde si vyrovnala osobní rekord z dráhy 9,96 s. Na hladkém sprintu si vytvořila osobní rekord (8,46s) a z pole mladších žákyň skončila 3.
  
 
Druhý ročník Břežanského desetiboje se letos uskutečnil již v sobotu 5. ledna. Z oddílu se těchto závodů zúčastnilo 6 dětí. Nejlépe se umístil Ondra Pernet, který ve své kategorii suveréně vyhrál. Žanetě Vařekové v nejstarší kategorii uteklo třetí místo o vlásek a skončila čtvrtá,  Nikola Podhradská, která byla v této kategorii nejmladší, jí sekundovala na místě pátém. Ještě pěkná pátá místa v mladší kategorii brala Kateřina Bartáková a Vojta Dus. Elen Šlapáková skončila na místě osmém. 
 
Ve středu 9.1. proběhly první veřejné závody starších žáků v hale ve Stromovce. V této kategorii máme pouze Karolínu Brožovou, která si poprvé vyzkoušela vrh 3 kilogramovou koulí. V poli st.žákyň se probojovala v této premiéře do finále a po třech pokusech skončila výkonem 8,85 m na 8. místě. Další 3 pokusy nemohla absolvovat, protože musela startovat na trati 150 m. Zde svůj běh vyhrála a vytvořila si osobní rekord 20,63 s.
 
V sobotu 19.1. proběhly první veřejné závody v Českém BroděDo nedalekého tunelu se vydalo opět 6 dětí z Běhálku. 
Pěkný osobní rekord na 60 m (9,30s)si již v kategorii mladších žákyň vytvořila Julinka Karbulková. Ve skoku dalekém si vytvořil osobní rekord (296 cm) nejmladší Vojta Dus.