ŽÁKOVSKÝ ATLETICKÝ DEN V ŘÍČANECH

01.10.2023 10:40

Poslední zářijovou neděli se 13 dětí ze Sokola vydalo do nedalekých Říčan na atletický čtyřboj. Úspěšnější byli tentokrát chlapci. Vůbec nejúspěšnější a nejpočetněji obsazena Sokolem byla kategorie minipřípravek chlapců.  Zlatníky ovládly stupně vítězů. Na nejvyšší stupínek vystoupil Pepa Jelínek, těsně pod ním byl a stříbrnou medaili bral šikovný Adámek Štyndl, který se závodů zúčastnil úplně poprvé. Pepča zvítězil v hodu tenisákem, ve skoku z místa a slalomu byl druhý, třetí byl v člunkovém běhu. Adámek zvítězil ve skoku z místa za 170 cm a vzal Pepovi oddílový rekord. Pepča zase vzal rekord oddílu v hodu tenisákem Kajovi Hofmanovi za 22,47 m. VELKÁ GRATULACE!

C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\Říčany 1.10\IMG-20231001-WA0023.jpgC:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\Říčany 1.10\20231001_141251.jpg

V početném poli 27 chlapců, se na osmém místě umístil ještě náš Tonda Šišák, kterému se podařilo vyhrát ve slalomu, celkový výkon mu pokazil hod. V kategorii přípravka, si diplom odvezl za šesté místo David Černý. V kategorii mladšího žactva si Daniel Turza rozšířil sbírku medailí a obsadil druhé místo ve čtyřboji. Zapsal se do listiny rekordu oddílu a vystřídal Adama Černého jak ve čtyřboji, tak ve skoku do dálky, kde si zapsal 484 cm. Ve starším žactvu si Marek Bartl rovněž odvezl stříbrnou medaili, vytvořil rekord oddílu v dálce 508 cm i osobní rekord v kouli 9,60 m.

C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\Říčany 1.10\IMG-20231001-WA0007.jpg C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\Říčany 1.10\VideoCapture_20231005-090508.jpg

Z děvčat se podařilo prosadit ve velmi početném poli 36 děvčat naší Nikol Rubešové, která obsadila třetí stupínek.  Nikol se nepovedl hod, který ji vzal boj o zlato. Na 300 m nenašla konkurenci a výkonem 53,03 s si vytvořila osobní rekord i nový rekord oddílu v kategorii přípravka. Ve skoku i běhu na 50 m obsadila druhé místo. Za zmínku stojí výkon Viki Koberové na 300 m, která běžela 62,1 s a byla šestá z ročníku 2015. Letos to má velmi těžké, závodí s kategorií o rok starší. Předvedla totiž rychlejší čas nežli naše děvčata z kategorie starší přípravka. GRATULUJEME K OSOBNÍM REKORDŮM!

C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\Říčany 1.10\20231001_142944.jpgC:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\Říčany 1.10\IMG-20231001-WA0030.jpg