Youth athletics - Sokol Grand Prix

10.05.2024 10:36

V neděli 5. května se konal v Kolíně tradiční atletický mítink pro žactvo a mládež. Náš oddíl jelo reprezentovat v příjemném počasí 9 talentovaných atletů.

V některých disciplínách byla velká konkurence a četné obsazení, jako třeba sprinty, naopak v technických disciplínách nenastoupilo tolik účastníků, ale i tak padaly pěkné výkony.

První tři místa byla ohodnocena medailemi a věcnými cenami. Zlatou medaili získali dva naši zástupci. Marek Bartl si zaběhl krásný osobní rekord 18,08 s na 150 m a tím i zvítězil. Z další zlaté medaile se radovala naše nová nadějná atletka Tereza Váchová, která podruhé v životě závodila na atletických závodech. Hodila hned přes 30 m v oštěpu a vytvořila tím nový rekord oddílu 30,52 m.  Bude jistě výzvou pro Elen Šlapákovou, která doposud byla jediná z oddílu v této disciplíně a držela z loňského roku rekord 26,41 m.

C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\Kolín Youghts\20240505_164303.jpgC:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\Kolín Youghts\20240505_161310.jpg

O dvě stříbrné medaile ve sprintech se postaral Daniel Turza a Sofi Rubešová. Dan si vytvořil na 60 m krásný osobní rekord v nabitém finále, hodnotu má 7,64 s.  Sofi ve finále na 100 m prohrála o 1 setinku s domácí závodnicí, s kterou předváděla souboje o setinky i v hale. Zaběhla velmi kvalitní čas a osobní maximum 12,20 s

Adam Černý si vytvořil pěkný rekord na 60 m hned v rozběhu, přesně 7,94 s. Ve finále skončil na osmém místě. Nikola Podhradská měla premiéru na 100 m překážek a zaběhla si své maximum 16,20 s a doběhla na pátém místě. Karolína Brožová běžela mimo soutěž 100 a 200 m, kde si vytvořila pěkné osobní rekordy. Nesmím zapomenout na Frantu Černého, který poprvé v životě běžel trať 800 m na dráze. V rychlém tempu zaběhl kvalitní čas a rekord oddílu 2:22,18 s.

V úterý se na Edenu konalo 1. kolo družstev mládeže, kde naše dvě dorostenky reprezentovaly oddíl ASK Slavia Praha. Závodů se zúčastnilo 12 pražských oddílů. Sofi Rubešová zvítězila na 100 m v poli téměř 70 dívek a poslala do oddílu 13 bodů. Nikča Podhradská si vylepšila v deštivém a chladném počasí své maximum na překážky o 5 setinek (16,15 s) a poslala do oddílu 4 body. Dívky ASK Slavia Praha obsadily celkové druhé místo o 6 bodů za SK Jeseniova.