Velikonoční hala Jablonec n.N.

20.03.2022 15:03

 

V neděli 20. března se 12 dětí z oddílu vydalo na poslední závody v hale.

Přípravky měly závody dopoledne a závodily ve čtyřboji (50m, skok do dálky, hod medíkem a 300 m). V nejmladší kategorii stupně a diplom utekl o fous Davídkovi Černému. Chybělo mu 18 bodů na bronzovou příčku. Třístovku zvládl velmi dobře a většinu chlapců nechal za zády.

C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZÁVODY - FOTO\2022\březen\Velikonoční hala\david 300.jpg C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZÁVODY - FOTO\2022\březen\Velikonoční hala\spol.jpg

Jako úplně nejmladší z kategorie Vašík Dus  zabojoval v hodu a sprintu, kde se mezi staršími chlapci až o dva roky neztratil a ukázal, že je bojovník. V holčičkách Nikol Rubešová brala celkové 5. místo ze 36 děvčátek. Nejlépe si vedla ve sprintu, kde byla celkem druhá a ve skoku kde pokořila 3 m hranici.  Ve starších přípravkách se neztratila Deniska Holečková, která skončila celkově 12. z velmi početného pole 46 děvčat. Vyšvihla se ve skoku do dálky, kde skočila bez 2 cm 4 m a brala tím druhé místo. Ve sprintu byla celkem šestá. Anežka Říčková šla do dlouhého běhu s odvahou, přestože většina dětí se toho obávala a po doběhu byla velice vyčerpaná. Anežka to zvládla s velkým nadhledem.

 V odpoledním programu závodilo celkem 7 žáků. Na medaile útočil Mára Bartl, ale bohužel ve všech třech disciplínách bral nepopulární 4. místo. Ve skoku do výšky v premiéře zvládl 131 cm, v kouli ukázal bezmála 8 m hod a na 300 m předvedl taktický výkon 47, 95 s, avšak škoda, že v běhu nenašel konkurenci a nemohl bojovat o stupně přímo s favority. 

 

C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZÁVODY - FOTO\2022\březen\Velikonoční hala\holky.jpg

Konkurence ve sprintu chyběla Sofi, která slušnou šedesátkou za 8,19 s zvítězila a v běhu na 300 m měla druhý čas z početného pole dívek. Vezla si do Zlatníků 2 diplomy. Velmi potěšila, nejen sebe, ale i trenéry Eliška Říčková, která si odvezla také diplom za prvenství a navíc osobní rekord ve skoku do výšky 145 cm, pokusy na 148 cm nebyly vůbec marné. 

C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZÁVODY - FOTO\2022\březen\Velikonoční hala\výška.jpgC:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZÁVODY - FOTO\2022\březen\Velikonoční hala\mara vyska.jpg

Trenérku potěšila i Niki Podhradská, která přes tréninkové manko vylepšila svoje maximum na 60 m překážek (10,68 s). Adámek Černý v běhu na 60 m doběhl na osmém místě časem 8,83 s a v běhu na 300 m byl dokonce šestý v čase 48,77 s. Vojta Dus  překvapil na 300 m pod 50 s a bral desáté místo z 24 chlapců. Starší žák Matyáš Dvořák nevylepšil svoje maximum v kouli, ale po nemoci předvedl stabilní výkon 9,82 m a finálové šesté místo. 

Všem dětem velký dík za reprezentaci oddílu a gratulace k výkonům!!!

         C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZÁVODY - FOTO\2022\březen\Velikonoční hala\spoleš.jpg