ÚČAST NA MČR V OSTRAVĚ

05.03.2023 13:19

UMÍSTĚNÍ V PRVNÍ DESÍTCE - OSOBNÍ REKORD

První březnový víkend se v ostravské hale konal atletický šampionát žactva. Náš oddíl měl zastoupení  ve dvou disciplínách. Sofi Rubešová se na republiku dostala hladce, když zaběhla v Benešově osobní rekord na 60 m -  7,88 s. Figurovala v tabulkách ČR na šestém místě a byla jedna z kandidátek na postup do finále.  Startovní pole 24 děvčat bylo však velmi vyrovnané. Sofinka startovala hned v prvním rozběhu, kde se jí bohužel nepodařilo zopakovat čas z Benešova.  Zaběhla čas o 4 setinky horší a skončila v rozběhu na čtvrtém místě. Na postup bylo třeba zaběhnout právě čas 7,88 s. Sofi byla druhá nepostupující do finále a na mistrovství republiky skončila na pěkném desátém místě.  

C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZÁVODY - FOTO\2023\Hala\MČR OSTRAVA\VideoCapture_20230305-121726.jpgC:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZÁVODY - FOTO\2023\Hala\MČR OSTRAVA\IMG-20230309-WA0000.jpg

Druhý den Sofi startovala ještě v běhu na 150 m, kde doběhla opět na čtvrtém místě o pouhou setinku za třetí v osobním rekordu 19,34 s a tento čas jí zařadil na dvanácté místo v republice. Od devátého do dvanáctého místa byly časy dívek po setinách.  Sofi se již potřetí zúčastnila této nejvyšší soutěže žactva a sebrala zkušenosti do další sezóny.  Bohužel o 1 cm se na šampionát nedostal vrhač Matyáš Dvořák, kterému opravdu chybělo málo, aby ve vrhu koulí nastoupil. Nikče Podhradské účast utekla o desetinu na překážkách. Budeme doufat a věřit, že se na letní mistrovství kvalifikuje i někdo další z našeho oddílu, bude záležet na atletické přípravě i na pilnosti dětí při trénincích.

Záznam z obou závodů můžete zhlédnout zde: 60m     150m