Tři medaile z krajských přeborů, z toho 1 zlatá!!!

07.05.2023 13:40

První květnovou neděli se 4 žáci vydali na oblastní přebory do Kolína. Přestože nastoupili v tak malém počtu, přivezli 3 medaile.  Zasloužili se o ně jako před dvěma lety Sofie Rubešova a Matyáš Dvořák. Sofi nastoupila na svoji první disciplínu ve čtvrtém rozběhu na 60 m, na startu bylo bezmála sedmdesátka děvčat.  Svůj rozběh vyhrála a její čas ji zajistil postup do finále A, kde mohla bojovat o medaile. Nakonec to cinklo a Sofi vybojovala jako v hale bronzovou medaili před mistryní republiky Rozálií Nápravníkovou a kolínskou Anetou Bedrnovou. Její čas 7,94 s byl bohužel znehodnocen nedovoleným větrem 2,1 m/s do zad. Sofi nastoupila později ještě na 200 m překážek, kde měla bojovat s favoritkou z atletiky Líbeznice, která je již několikanásobná přebornice na krátkých i dlouhých překážkách. Sofi to zvládla skvěle, protože se jí podařilo zvítězit a stala krajskou přebornicí pro tento rok. Navíc přidala velmi kvalitní čas a osobní rekord 30,07s.

Matayáš Dvořák se prezentoval ve třech vrhačských disciplínách, ale nejvíce se mu dařilo v oštěpu, kde až posledním pokusem překonal 40 m a zajistil si stříbrnou medaili a osobní rekord 40, 27 m.

Komu medaile utekla opravdu o vlásek, byla Nikča Podhradská. Bronz ji utekl o 3 setinky na 100 m překážek.

Vytvořila si osobní rekord 15,81 s a přidala i osobáček na 200 m překážek 32,68, což jí zařadilo na osmé místo v kraji. Elen Šlapáková také potěšila osobním rekordem v oštěpu 26,41 m a v kraji skončila třináctá.

SK Sokol Zlatníky na přeborech kraje žactva
SE TŘEMI MEDAILEMI a krajskou přebornicí – Kolín 7.5.

První květnovou neděli se 4 žáci vydali na oblastní přebory do Kolína. Přestože nastoupili
v tak malém počtu, přivezli 3 medaile. Zasloužili se o ně jako před dvěma lety Sofie
Rubešova a Matyáš Dvořák. Sofi nastoupila na svoji první disciplínu ve čtvrtém rozběhu na
60 m, na startu bylo bezmála sedmdesátka děvčat. Svůj rozběh vyhrála a její čas ji zajistil
postup do finále A, kde mohla bojovat o medaile. Nakonec to cinklo a Sofi vybojovala jako
v hale bronzovou medaili před mistryní republiky Rozálií Nápravníkovou a kolínskou Anetou
Bedrnovou. Její čas 7,94 s byl bohužel znehodnocen nedovoleným větrem 2,1 m/s do zad.
Sofi nastoupila později ještě na 200 m překážek, kde měla bojovat s favoritkou z atletiky
Líbeznice, která je již několikanásobná přebornice na krátkých i dlouhých překážkách. Sofi to
zvládla skvěle, protože se jí podařilo zvítězit a stala krajskou přebornicí pro tento rok. Navíc
přidala velmi kvalitní čas a osobní rekord 30,07s.
Matayáš Dvořák se prezentoval ve třech vrhačských disciplínách, ale nejvíce se mu dařilo
v oštěpu, kde až posledním pokusem překonal 40 m a zajistil si stříbrnou medaili a osobní
rekord 40, 27 m.

100 m překážek.

Vytvořila si osobní rekord 15,81 s a přidala i osobáček na 200 m překážek 32,68, což jí
zařadilo na osmé místo v kraji. Elen Šlapáková také potěšila osobním rekordem v oštěpu