Překážkový víceboj

01.07.2020 12:25

 

 

Ve čtvrtek 25.6. proběhly na našem hřišti oddílové závody - Překážkový víceboj, kterého se zúčastnilo 39 dětí z Běhálku a ze spřátelených oddílů Chuchle a Říčan. Počasí a podmínky přály osobním rekordům, některým se dařilo více, některým méně, ale všichni zaslouží pochvalu za 100% nasazení. 

Z 19 dětí ze Sokola se 7 dětem podařilo stanout na stupních. 
Vůbec nejúspěšnější byly a kvalitní výkony předvedly naše dívky z přípravek, které obsadily celé stupně vítězů a vytvořily si nádherné osobní rekordy. 
Emička R. získala pohár a nejvíce se jí vydařila raketka, kterou překonala 31m! V překážkách svedla boj s Elenkou Š. a vytvořila si také o.rekord. Elenka jí ve všem sekundovala, ale nejvíce se vyšvihla ve skoku do dálky, kde předvedla krásných 365 cm! Kačka Bartáková získala bronz a nejvíce se jí dařilo také ve skoku do dálky, kde si vytvořila o.r. 
Omlouváme se za chybu ve vyhlášení nejmladších chlapců, kde se objevil překlep ve skoku do dálky Ondry Č. a na základě této chybky byl vyhlášen jako třetí. Po opravě chyby se na jeho místo  posunul chlapec z Chuchle. Toto umístění uniklo o vlásek Vojtovi D., který o 5 bodů zůstal na bramborové pozici. 
 
V kategorii mladších žákyň se sešla kvalitní konkurence. 
Dvě děvčata ze Zlatníků a dvě z Říčan bojovala o stupně vítězů. Z našeho oddílu se nakonec nejvíce zadařilo Sofi R., které se překvapivě povedla raketka, ta jí zajistila celkové druhé místo. 
Julča K. zabojovala ve sprintech a v raketce, kde hodila osobní rekord skoro 40m, avšak dálka jí nevyšla dle představ. Celkově získala sice shodný počet bodů jako třetí dívka z Říčan, avšak dle pravidel víceboje rozhoduje lepší čas v překážkách, takže ocenění bohužel putovalo do Říčan. Kája Ch. předvedla opět silnou dálku a čtyřmetrový skok. Nikola P. ukázala progres v překážkách, které již druhý měsíc piluje a konečně předvedla čas pod 12 s.
 
V mladších žácích konkurence našim klukům zase chyběla, z poháru se radoval Ondřej P., oddílový Vítek P. stanul hned za ním na místě druhém. 
 
Ve starších žákyních se vyšvihla Kája B., která neměla konkurenci ve sprintech a vytvořila si velice kvalitní čas na překážky. Ve skoku přidala také osobní rekord a pohár jí spravedlivě náležel.
 
 
Spousta krásných fotek je tady