PŘEBORY STŘEDOČESKÉHO KRAJE JEDNOTLIVCŮ ML.ŽÁKŮ A ŽÁKYŇ

13.02.2018 21:53

PŘEBORY STŘEDOČESKÉHO KRAJE JEDNOTLIVCŮ ML.ŽÁKŮ A ŽÁKYŇ.

Vrcholem zimní sezóny byl 11.2. Krajský přebor jednotlivců mladších žáků a žákyň jednotlivců v Praze na Strahově.  Zúčastnilo se 5 dětí z Běhálku. Závody byly ve znamení stupňů vítězů a to zásluhou Karolíny Brožové, která vybojovala cenný bronz na šedesátce překážek (10,65 s). Stříbro jí uniklo o pouhé 3 setinky. Smolnou bramborovou medaili brala také ve vrhu koulí, kde si ale vytvořila krásný osobní rekord 10,03 m. Její bratr Jaroslav se blýskl ve finále B na 60m, kde si udělal krásný osobní rekord 8,74 s a celkově skončil na 11 místě v kraji. Na trati 150 m však stoupl na místo 7. Dokonce dvojnásobné zastoupení jsme měli na trati 800 m, kde děvčátka z  Běhálku bojovala ve stejném běhu.  Žaneta Vařeková (2:53,49 ) skončila na třetím místě o pouhé 3 setinky před Vendulkou Chvátalovou ( 2:53, 52) a obě si vylepšila svá osobní maxima, která měla doposud zaběhnutá ve Stromovce. Žanetka skončila celkově na 13. místě a Vendulka na 14.místě.  Mělo startovat celkem 9 dětí, ale ostatní onemocněla, navzdory tomu tyto závody skončily úspěšně.

OLYMPCUP – veřejné závody – 7.2. 2018 (2006 – 2005)

Ve středu 7.2. proběhly třetí veřejné závody v hale ve Stromovce. Zůčastnily se celkem 3 děti z Běhálku. Upozornil na sebe Jára Brož, který ve velké konkurenci i starších žáků zaběl krásný čas na 60m – 8,85 s. Na 150 m si zaběhl osobní rekord 21,60.  Karolína Brožová se přihlásila na 60 m, ale díky problematickému kolenu trať  z těží dokončila. Vendulka Chvátalová si zaběhla premiérovou trať na 1500 m a ve svém běhu doběhla na 7. místě. Veřejné závody jsou brány jako nejkvalitěnjší trénink a test pro závodníka a trenéra.

OLYMPCUP – veřejné závody – 31.1.2018 (2006 – 2005)

Ve středu 31.1. proběhly ve Stromovce druhé veřejné závody žactva. Z běhálku startovalo celkem 6 dětí. Trojnásobné zastoupení jsme měli na trati 800 m děvčat. Nejlépe doběhla Míša Kozohorská ( 2:54,11)a skončila mezi mladšími i staršími žákyněmi celkově 14. Vendulka o pár sekund zaostala za Míšou a časem 2:58,06 doběhla na 18 místě. Natálce Slachové se na premiérové trati moc nedařilo a s časem 3:11,62 nebyla vůbec spokojená, těší se, že si na nejbližších závodech 1.3. na Strahově čas vylepší. Karolína Brožová si vedla výborně v kouli a skončila výkonem 9,54 m ve velké konkurenci na třetím místě, na 60 m překážek si vylepšila o parník své osobní maximum a svůj běh suverénně vyhrála se slušným časem 10,59 s a celkově skončila na čtvrtém místě. Její bratr Jára si vyzkoušel po roce trať 800m a časem 2:46,09 si vylepšil o mnoho své maximum a ze všech žáků bral 13.místo. Jako úplný nováček se na atletických závodech předvedla Bára Blahutová, která si osahala vrh koulí, který nebyl vůbec marný a sprint 60 m.

Veřejné závody ČESKÝ BROD  -  13.1. 2018 (2010 a starší)

V sobotu 13.1. proběhly první veřejné závody v Českém Brodě. Zúčastnilo se 6 dětí z běhálku. Všichni si vytvořily krásné osobní rekordy na trati 60 m a nejen tam... Jára Brož běžel za krásných 8,6 s tento sprint a celkově skončil třetí. Jeho sestra Karolína běžela shodný čas jako bratr a byla ve sprintu druhá, na stejné trati s překážkami dokonce vyhrála s krásným časem 10,7. Ve skoku do dálky skončila také druhá výkonem 4,26 m.  Kuba Sixta si zaběhl ve sprintu slušný čas 8,9 s a skončil 9. Kuba si skočil také osobní rekord ve skoku do výšky 1,23 m a skončil na místě sedmém. Nikola Podhradská a Julinka Karbulková běžely shodně osobní rekordy na 60m za 10,1 s. Natálka Slachová si skočila osobáček do dálky 3,25 m.

Vrcholem zimní sezóny byl 11.2. Krajský přebor jednotlivců mladších žáků a žákyň jednotlivců v Praze
na Strahově. Zúčastnilo se 5 dětí z Běhálku. Závody byly ve znamení stupňů vítězů a to zásluhou
Karolíny Brožové, která vybojovala cenný bronz na šedesátce překážek (10,65 s). Stříbro jí uniklo o
pouhé 3 setinky. Smolnou bramborovou medaili brala také ve vrhu koulí, kde si ale vytvořila krásný
osobní rekord 10,03 m. Její bratr Jaroslav se blýskl ve finále B na 60m, kde si udělal krásný osobní
rekord 8,74 s a celkově skončil na 11 místě v kraji. Na trati 150 m však stoupl na místo 7. Dokonce
dvojnásobné zastoupení jsme měli na trati 800 m, kde děvčátka z Běhálku bojovala ve stejném běhu.
Žaneta Vařeková (2:53,49 ) skončila na třetím místě o pouhé 3 setinky před Vendulkou Chvátalovou (
2:53, 52) a obě si vylepšila svá osobní maxima, která měla doposud zaběhnutá ve Stromovce. Žanetka
skončila celkově na 13. místě a Vendulka na 14.místě. Mělo startovat celkem 9 dětí, ale ostatní
onemocněla, navzdory tomu tyto závody skončily úspěšně.
Ve středu 7.2. proběhly třetí veřejné závody v hale ve Stromovce. Zůčastnily se celkem 3 děti
z Běhálku. Upozornil na sebe Jára Brož, který ve velké konkurenci i starších žáků zaběl krásný čas na
60m – 8,85 s. Na 150 m si zaběhl osobní rekord 21,60. Karolína Brožová se přihlásila na 60 m, ale
díky problematickému kolenu trať z těží dokončila. Vendulka Chvátalová si zaběhla premiérovou trať
na 1500 m a ve svém běhu doběhla na 7. místě. Veřejné závody jsou brány jako nejkvalitěnjší trénink
a test pro závodníka a trenéra.
Ve středu 31.1. proběhly ve Stromovce druhé veřejné závody žactva. Z běhálku startovalo celkem 6
dětí. Trojnásobné zastoupení jsme měli na trati 800 m děvčat. Nejlépe doběhla Míša Kozohorská (
2:54,11)a skončila mezi mladšími i staršími žákyněmi celkově 14. Vendulka o pár sekund zaostala za
Míšou a časem 2:58,06 doběhla na 18 místě. Natálce Slachové se na premiérové trati moc nedařilo a
s časem 3:11,62 nebyla vůbec spokojená, těší se, že si na nejbližších závodech 1.3. na Strahově čas
vylepší. Karolína Brožová si vedla výborně v kouli a skončila výkonem 9,54 m ve velké konkurenci na
třetím místě, na 60 m překážek si vylepšila o parník své osobní maximum a svůj běh suverénně
vyhrála se slušným časem 10,59 s a celkově skončila na čtvrtém místě. Její bratr Jára si vyzkoušel po
roce trať 800m a časem 2:46,09 si vylepšil o mnoho své maximum a ze všech žáků bral 13.místo. Jako
úplný nováček se na atletických závodech předvedla Bára Blahutová, která si osahala vrh koulí, který
nebyl vůbec marný a sprint 60 m.
Veřejné závody ČESKÝ BROD - 13.1. 2018 (2010 a starší)
V sobotu 13.1. proběhly první veřejné závody v Českém Brodě. Zúčastnilo se 6 dětí z běhálku. Všichni
si vytvořily krásné osobní rekordy na trati 60 m a nejen tam... Jára Brož běžel za krásných 8,6 s tento
sprint a celkově skončil třetí. Jeho sestra Karolína běžela shodný čas jako bratr a byla ve sprintu
druhá, na stejné trati s překážkami dokonce vyhrála s krásným časem 10,7. Ve skoku do dálky
skončila také druhá výkonem 4,26 m. Kuba Sixta si zaběhl ve sprintu slušný čas 8,9 s a skončil 9.
Kuba si skočil také osobní rekord ve skoku do výšky 1,23 m a skončil na místě sedmém. Nikola

Podhradská a Julinka Karbulková běžely shodně osobní rekordy na 60m za 10,1 s. Natálka Slachová si