Česko - Rusko 7:4!!! Máme Bronz!!!

14.05.2011 21:25

15.5.2011 v 16:15hod. (Bratislava)

Na mistrovství světa jsme skončili nakonec alespoň třetí. V utkání o bronz se hrál velice rychlý, pohledný hokej a v celém utkání padlo úctyhodných jedenáct branek.

Utkání propuklo v neuvěřitelně rychlém tempu. Po několika menších šancích se dostal s přispěním ruské obrany do vedení český tým. Červenka přihrával před bránu a kotouč do Barulinovy brány srazil Ťuťin - 1:0. Po chvíli následovala smršť tří branek během jedné minuty. Z nenápadného protiútoku prostřelil Pavelce Kovalčuk, o pouhých patnáct vteřin později se z podobné situace prosadil tvrdou ranou Kulikov a Rusko vedlo 2:1. Češi ale bleskově odpověděli krásnou kombinací v přečíslení a na 2:2 srovnával Petr Průcha. V čase 18:53 se pak smolně odrazila ruská střela od mantinelu k Zinověvovi, jeho střelu Pavelec ještě ve skoku vyrazil, ale proti Kovalčukově dorážce už šanci neměl. První část jsme prohráli 2:3.

Do druhé třetiny jsme se vrhli s velkým nasazením a hned ve 23. minutě vyrovnal opět Průcha. Když se Jemelinovi nepodařilo vyhodit, nabruslil si mezi kruhy a trefil pravou šibenici – 3:3. V obrovských šancích se pak ocitl Jágr, Plekanec a Marek. Do několika protiútoků přešli i Rusové, ale gól padl „až“ v 31. minutě, po obrovské šanci Arťuchina vyhodil z obranného pásma Průcha, kotouč dojel první Aťušov, ale Červenka ho donutil chybovat, puk mu vypíchl a z bezprostřední blízkosti překonal Barulina – vedli jsme 4:3. Na několik minut musela být hra přerušena kvůli výměně tvrzeného skla nad mantinelem. To se rozsypalo poté co na něj Rachůnek narazil Arťuchina. Ve 35. minutě přidal třetí gól k hattricku Červenka, Rusové ovšem po minutě znovu snížili na jednobrankový rozdíl 5:4. Sborná hrála po Rachůnkově faulu a šarvátce Eliáše s Afinogenovem chvíli přesilovku a těsně před sirénou nastřelila naší tyč, ale srovnat sem jí nepodařilo.

V úvodu třetí části působila naše hra ještě klidněji a organizovaněji. Ve 47. minutě dodal našemu týmu více klidu gól Marka - ten najel do kombinace Rolinka a Voráčka z druhé vlny a prostřelil snadno Barulina – 6:4. Rusové se ke konci snažili průběh utkání zvrátit - v šanci byl Morozov a Kuljmomin - a dvě minuty před koncem se uchýlili i k powerplay. Do prázdné brány se ale trefil ještě Plekanec a upravil stav na konečných 7:4.

I v druhém zápasu mezi Českem a Ruskem na tomto šampionátu se nám podařilo zvítězit a po loňském prvenství si ze šampionátu odvážíme třetí místo. S mistrostvím jsme se rozloučili výborným výkonem a potvrdili jsme, že jsme byli jedním z nejlepších týmů.