MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV STARŠÍHO ŽACTVA

30.09.2023 10:44

Poslední sobotu v září se konal vrchol atletické žákovské sezóny a to šampionát republiky nejlepších družstev. Děvčata ze Sokola Zlatníky byla členkou A družstva ASK Slavia Praha a na Děkance nastoupila v plné formě. Sofie Rubešová se předvedla jako neporazitelná v nejkratším sprintu a vytvořila si kvalitní osobní rekord 7,70 s. Poslala do oddílu 13 bodů. V běhu na 150 m nastupovala do prvního běhu jako favoritka a opět zvítězila v dalším o.rekordu 18,71 s. V druhém běhu nastoupila její kolegyně Lea Bradová, která v nepřímém souboji vítězství Sofii vzala, běžela o 2 setinky lépe. Body šly také do Slávie a obě děvčata se rovněž i na 200 m překážek podílela na velkém bodovém přírůstku. Lea dala rekordních 39 bodů a Sofie v závěsu za ní dala 32 bodů. Průběh závodů byl velice napínavý, děvčata byla po většinu závodu na čtvrtém místě, chvílemi se propadla i na šesté místo. Po 200 m př a 150 m se dostala na 2. místo. Rozhodly však tři nasazené štafety na 4x300 m. Ve štafetě B byla i naše Nikola Podhradská, děvčata předběhla štafetu A a skončila na pátém místě, štafeta B na šestém místě. Děvčata ASK Slavia Praha nakonec zvítězila o pouhé 4 body před AK Zlín a SK Jeseniova. Matyáš Dvořák si na Děkance rovněž vytvořil osobní rekordy a to v disku 32,31 m a v kladivu 29,10 m, přispěl 8 body. Chlapci celkově skončili na sedmém místě

C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\Děkanka MČR družstva\IMG-20231005-WA0001.jpgC:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\Děkanka MČR družstva\VideoCapture_20231004-094034.jpgC:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\Děkanka MČR družstva\IMG-20231005-WA0003.jpg