Mistrovství České republiky v seniorském fotbale

08.10.2019 11:00

Na strahovském stadionu proběhl 27. 9. další ročník Mistrovství České republiky v seniorském fotbale. II. MČR seniorů opět ukázalo, že i ve věku 60+ je možné hrát fotbal – fotbal v chůzi.

Letošní ročník MČR ve walking fotbalu nabídl mimojiné i VIP souboj se dvěma velikány českého fotbalu. Před samotným zahájením turnaje se utkaly celky, které vedli Karel Poborský a Jaroslav Šilhavý. „Prohráli jsme sice tři dva, ale i tak to byla zajímavá zkušenost. Je to nezvyk, když se nesmíte rozběhnout, ale jen chodit. Každopádně je tahle akce fajn – fotbal zkrátka můžete hrát v každém věku,“ uvedl Jaroslav Šilhavý po zápase.

Celkový počet účastníků se oproti loňsku navýšil o jeden tým a z vítězství se nakonec ve finálovém souboji s výběrem Bratislavského fotbalového svazu radoval poměrem 4:1 obhájce loňského vítězství Inter Senior fitnes. Walking Fotbal je seniorskou variantou běžného fotbalu s tím rozdílem, že není povoleno při hře běhat. Hra probíhá na čtvrtině běžného hřiště s pěti hráči v poli a brankářem.

Fotbal je jednoznačně nejkrásnější a nejrozšířenější hra a my jsme rádi, že jsme se přidali po vzoru mnoha států Evropy i světa k veteránskému a také seniorskému neboli walking fotbalu. Jsou důkazem toho, že fotbal baví lidi hrát po cely život a hlavně, že je to zdravotně možné. Dnešní den ukazuje úžasné emoce a spojovaní lidi napříč věkem. Je to krásný zážitek," uvedl Otakar Mestek, vedoucí oddělení Grassroots fotbalu.

Za náš oddíl byl do dresu FC Jílové nominován Antonín Růžička st. Bohužel se z rodinných důvodů nemohl zúčastnit, tak za něj zaskočil Roman Procházka. A určitě se na hřišti neztratil.


Celkové pořadí týmů

1. Inter Senior fitnes

2. Výběr BFZ U60+

3. SENIOR SPECIAL SPORT TEPLICE

4. Golden Gate

5. SK Kantoři Příbram

6. FC Jílové

7. Senior fitnes

8. SK Senior Most

 

Krátký dokument z této akce naleznete na tomto odkazu https://www.youtube.com/watch?v=Sn594IOaceQ&feature=youtu.be