MEZISTÁTNÍ UTKÁNÍ ŽACTVA - Trnava

23.09.2023 09:11

MEZISTÁTNÍ UTKÁNÍ ŽACTVA OVLÁDLI ČEŠTÍ ATLETI

V sobotu 23. září se konalo mezistátní klání žactva v atletice na sousedním Slovensku v Trnavě. Tam byli nominování vždy první dva medailisté z MČR.  Náš oddíl přivezl bronzovou medaili zásluhou Sofie Rubešové, ta byla na tomto základě vybrána reprezentovat republiku ve štafetě 4x100 m. Česká žákovská elita změřila síly s atlety Slovenska, Maďarska, Slovinska a Chorvatska. V nepříznivém deštivém a chladném počasí se žákyním i žákům z ČR podařilo zvítězit a odvezli si do Čech velké poháry. U děvčat byl bodový výsledek shodný s Maďarskem a muselo rozhodnout počet vítězství. Sofie Rubešová spolu s medailistky z MČR na 60 a 150 m doběhla ve štafetě na třetím místě a vybojovala bronzovou medaili. Na třetím úseku, kde byla naše atletka, děvčata ještě vedla. Mistryni republiky, Viktorii Táčnerové, se nepodařilo vedení udržet, protože se potýkala s bolestí zad. I tak se premiéra na reprezentaci vydařila a poskytla mladým talentům náhled do světa atletiky a přidala další zkušenosti.