Libeř „B“ – Zlatníky 6:2 (2:1)

19.11.2010 15:01

Sestava: Kalivoda – Kostka, Salač, Karbulka (Pěkný), Klíma – Kadlec, Podhradský, Koška, Kaufman –  Plíšek (Bošiak), Gyomber (Churaň).

Branky: Plíšek, Kaufman

Zápas hrůzy, hlavně druhý poločas, kdy jsme se všichni na lavičce modlili, aby už byl konec. Zatím nejslabší výkon a nejhorší celkový dojem, který jsem za posledních pár let u tohoto mužstva zažil. Přitom na začátku to nevypadalo špatně. Ač oslabená sestava bez opor Jiráska, Novotného,
Faltina, Fejfárka a Nováčka se do soupeře pustila s plnou vervou a prvních deset minut se hrálo pouze na polovině soupeře. Bylo z toho pár závarů, pár šancí, nastřelené břevno, ale z prvního protiútoku domácích padl gól do naší sítě po nedůslednosti v obraně. Potom zase naše převaha, pár zahozených šancí, nastřelená tyč a konečně vyrovnání Ondrou Plíškem. Místo uklidnění a převálcování soupeře přišla další hrubka obrany a opět jsme prohrávali. A potom už jen stále hlubší a hlubší zmar. Opět se v plné nahotě ukázaly všechny neduhy naší hry – tragické zpracování, nepřesné přihrávky, špatné odkopy (na terén se tentokrát vymlouvat nelze, byl velmi dobrý) a navíc neustálé kecy a remcání na adresu rozhodčího, který přitom pískal docela slušně. „Vynikal“ v tom Michal Podhradský, který také za nadávky rozhodčímu dostal druhou žlutou kartu a šel pod sprchy. Zmatky kolem jeho vyloučení vyústily nejprve v pošťuchování několika hráčů a potom v regulérní hromadnou rvačku, do které se zapojilo hned několik hráčů z obou mužstev. Z naší strany byli nejaktivnější Michal Podhradský, Ondra „Psycho“ Plíšek a brankář Petr Kalivoda. Bylo to nefalšované kung-fu, jaké jsem už na fotbale dlouho neviděl. Kupodivu to odnesl vyloučením jenom jeden hráč domácích, takže se jejich početní převaha nekonala. Rozhodčí k nám byl tentokrát velmi milosrdný. Aby horké hlavy vychladly, tak raději  poněkud zkrátil a předčasně ukončil první poločas. O přestávce odmítl pokračovat v zápasu Jarda Karbulka a také Pepa Gyomber, který měl z prvního poločasu nějaké šrámy, se nechal vystřídat. Trenér tak musel výrazně přeházet už tak neúplnou sestavu a na katastrofu bylo zaděláno. Na stopera přišel vypomoci „jako host“ Jakub Pěkný, který rozhodně nezklamal, do útoku pak Radek Churaň – to už bylo horší. Slibný výkon Jakuba byl jediným kladem tohoto nepodařeného utkání. Mohl by nás v zimě posílit, ale když zažil nedělní trapný výkon našeho mužstva tak nevím, jestli bude ještě chtít. Celý druhý poločas byl jako zlý sen. Naše hra se úplně rozpadla a do naší branky – po strašlivých chybách obránců i brankáře – padal gól za gólem. Celkem čtyři regulérní, dva rozhodčí neuznal pro ofsajd a alespoň pět tutovek domácí zahodili. Prostě hrůza. Vystřídat už nebylo koho, ven šel preventivně pouze Ondra Plíšek, u kterého po každém souboji hrozila červená karta, na hřiště místo něj přišel Martin Bošiak, který také zrovna neměl svůj den - vyráběl jednu minelu za druhou a někdy to vypadalo, že je na fotbalovém hřišti poprvé v životě. V závěru zápasu alespoň snížil na 6:2 Milan Kaufman, jeden z mála hráčů, kteří si uhráli svoje.