KRAJSKÉ PŘEBORY STARŠÍHO ŽACTVA

08.01.2022 16:45

 

Už 8. ledna proběhly přebory našeho kraje v nafukovací hale na Strahově.  Závodů se zúčastnili 4 žáci z našeho oddílu. Závody probíhaly za přísných hygienických podmínek.

Děvčata potěšila osobními rekordy, ale i útokem na medaili. O největší překvapení se postarala Sofinka R., která dokonale využila nejrychlejšího rozběhu na 60 m a postoupila do finále A v nádherném osobním rekordu 8,05 s. Postupovala s třetím nejrychlejším časem z početného pole šedesáti děvčat.  Ve finále se ji tento čas už nepodařilo zlepšit a medaili brala děvčata pod 8 s. Sofi získala pomyslnou bramborovou medaili. Sofie startovala také na trati 300 m, kde měla obhajovat bronzovou medaili z letního přeboru, ale ve větší konkurenci skončila na místě sedmém a zaostala za osobním rekordem (44,33 s)  1,5 sekundy. 

  • C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\sof.jpg

Nikča si vytvořila v rozběhu na 60 m překážek pěkný osobní rekord 10,74 s, ovšem ve velké konkurenci v kraji ji to stačilo na 23. místo. Na trati 300 m si zaběhla také osobní rekord 49,01 s. Matyáš Dvořák nastupoval do závodu jako starší žák již s koulí 4 kg a výkonem 9,83 m, který předvedl týden před tím na veřejných závodech. Bohužel se mu nepodařilo zopakovat tento výkon ani ve finále a skončil také celkově sedmý v kraji výkonem 8,45 cm. Medaili z letního přeboru neobhájil. David Kolář se po více jak 2 měsících postavil na start výšky. Základ byl 130 cm, který zdolal bez větších problémů. Pokusy na 140 cm nebyly vůbec marné, zavadil o laťku lýtky a os. rekord se nekonal. Podařilo se mu zdolat výšku 135 cm a bral tím 11. místo.  V běhu na 1500 m skončil na místě pátém.a zlepšil náladu.

                    C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\david.jpg