Duben zakončen dalšími úspěchy

02.05.2018 21:01

Poslední dubnový víkend se stal nejúspěšnějším víkendem jarní závodní sezóny. Atletky ze Zlatníků získaly celkem 4 medaile. V sobotu si pro krásné 2.místo doběhla v Kunratickém lese Nikola Podhradská v běhu IKEMU a diplom jí předával sám významný kardiochirurg  pan Pirk. V ten samý den získala také stříbrnou medaili Vendula Chvátalová v přespolním běhu na 1200 m kolem Olivovny v Říčanech. V obou těchto přespolních bězích byla hojná účast a konkurence díky počasí, které na závodech panovalo.

V neděli se 5 dětí z Běhálku zúčastnilo interního přespolního běhu v Chuchli, který organizovala kolegyně z atletiky Chuchle. Za krásného slunečného počasí ke dvěma stříbrům přihodila ještě jedno Sofie Rubešová v běhu na 400 m a v té samé trati si Žaneta Vařeková doběhla pro bronz.

V úterý 24.4. se Vendula Chvátalová navíc zúčastnila běhu Olympu v rámci série závodů běžeckých nadějí a navzdory bolavé noze doběhla  celkově čtvrtá a až místo za ní skončila dcera našeho českého rekordmana a Olympíjského vítěze v desetiboji Kateřina Šebrlová. Vendy si v poháru běžeckých nadějí drží celkové 3.místo.

V úterý také proběhlo okresní kolo Štafetového poháru ve Slaném, kde se v rámci školy zúčastnilo 16 dětí a z toho 10 dětí z Běhálku. Děti ze základní školy Zlatníky v součtu 3 štafetových běhů skončily na krásném druhém místě a rozšířily tak sbírku pohárů v základní škole Zlatníky. Vedlo se jim hlavně v předávkách, které s dětmi pilně trénujeme. Všichni děti obdržely medaile a každá štafeta ještě diplom za umístění v jednotlivých štafetách. Nejlépe si vedla štafeta 1-3 tř. , která si po napínavém souboji doběhla pro vítězství. Děti si závody patřičně užily a radovaly se z úspěchu, kterého dosáhly. V rámci štafetového poháru si děti mohly vyzkoušet další atletické disciplíny, jako např. skok do dálky či hod medicinbalem přes hlavu.