Česko - Slovensko 3:2 (1:0; 0:1; 2:1)

05.05.2011 21:40

6.5.2011 ve 20:15hod. Bratislava

Slováci proti nám zvolili defenzivní strategii a my jsme měli po většinu zápasu navrch. Slovensko sice závěr utkání zdramatizovalo gólem snižujícím dvoubrankový náskok, ale i tak jsme nakonec vyhráli 3:2.

První polovina úvodní třetiny byla oboustranně opatrná, zato ta druhá měla strhující tempo. Obrovskou šanci měl v 15. minutě Havlát, poté co si ho špatně střídající Slováci v jejich obranné třetině špatně pohlídali a on šel sám na bránu. Přihrávku od Michálka nezpracoval ideálně a trefil jen brankáře Haláka. 17:48 Marek Židlický ve skvěle sehrané přesilové hře tečoval přesně Eliášovu střelu a poslal nás do vedení 1:0. Toto vedení jsme si také odnášeli do šaten.

22:54 trefil skulinku mezi hráči před bránou nejlepší slovenský střelec Ladislav Nagy a srovnal na 1:1. Od poloviny druhé části všechny české formace soupeře neuvěřitelně tlačily a intenzivně zaneprazdňovaly brankáře Haláka. Neustále jsme drželi kotouč, jako bychom snad hráli přesilovou hru, nikdo se ale neprosadil. Slováci odpověděli pouze několika brejky - například akcí Nagye se Šatanem, kdy Šatan ale netrefil finální skákavou přihrávku. Ve 39. minutě měl další výraznou šanci Plekanec - forhendový blafák mu ale nevyšel a puk odražený od Jágrovi brusle doklouzal jen do tyče. Slováky jsme přestříleli 20:7, ale třetinu jsme paradoxně prohráli, stav byl 1:1.

Martin Havlát nahodil v čase 41:06 před bránu a Halák si sám stáhl puk do brány- 2:1. O tři minuty později Havlát opět nahazoval a před bránou stáli Eliáš s Michálkem. V nepřehledné situaci jeden z nich dopravil puk do brány. Gól byl připsán Michálkovi – 3:1. 57:28 zdramatizoval závěr Surový, když snížil na 3:2 a Slováci hráli závěrečné powerplay. Tlak jsme ale přečkali a zvítězili celkově 3:2.

Slováci budou mít postup do čtvrtfinále nyní velice komplikovaný a nemusí jim stačit ani vítězství dalších  dvou utkáních. Náš tým má naopak účast ve čtvrtfinále jistou.