Česko - Rusko 3:2 (2:0; 0:1; 1:1)

07.05.2011 23:06

8.5.2011 v 16:15hod. (Bratislava)

Do čtvrtfinále jdou Hadamczikovi svěřenci bez ztráty bodu. Nenechali jsme se výrazněji rozhodit ani nesportovními zákroky Arťuchina a po napívaném souboji jsme se zaslouženě radovali z vítězství 3:2.

První třetina byla poměrně vyrovnaná. Po vyloučení Havláta jsme skvěle sehráli oslabení, do šance se dostal dokonce Rolinek. Další šancí bylo uvolnění Červenky, který se však bekhendem neprosadil. Příležitosti měl i soupeř, například Mozorov po pohledné kombinaci přihrál Zaripovovi před odkrytou bránu, ale Ondřej Pavelec předvedl úžasný zákrok lapačkou.14:01 nám byla po ruském faulu ponechána výhoda, kterou jsme využili. Od modré střílel Škoula, Barulin pouze vyrazil a Voráček zády k brance dorážel - 1:0. O šedesát sekund později v přečíslení Plekanec přenechal na pravém křídle kotouč Jágrovi, ten si ho stáhl mezi kruhy a bleskovou střelou zápěstím dal další gól. První třetinu jsme vyhráli 2:0.

Okolo poloviny utkání předvedl během jednoho střídání tři velice tvrdé zákroky na české hráče Arťuchin. V posledním z bodyčeků zasáhl ramenem do hlavy Milana Michálka, ten se po střetu jen těžko zvedal z ledu a zápas už nedohrál.Ve 32. minutě, v ruské přesilové hře, trefil dobře odražený puk Těreščenko a snížil na 2:1. Kontaktní gól ruský tým značně nabudil a sborná byla od té chvíle v ofenzívě nebezpečnější. 39:24 srazil nic nečekajícího Rachůnka opět Arťuchin, a i když šlo o jednoznačný faul, ruský hráč nebyl potrestán a zranil nám už druhého hráče. Stav po druhé třetině byl 2:1. Česká hra už nepůsobila tak soustředěně, inkasovali jsme kontaktní gól a rozhodili nás i zákroky na hranici, nebo spíše za hranicí faulů. Milan Michálek protrpěl údajně lehký otřes mozku a Karel Rachůnek nemohl hrát kvůli tržné ráně na hlavě.

Ve 44. minutě šel sám na Barulina Plekanec, Nikulin mu vyrazil kotouč hozenou holí a bylo nařízené trestné střílení, v němž se Plekanec krásným blafákem prosadil - 3:1. 5 minut před koncem česká obrana trochu zazmatkovala a nechala samotného Zaripova, ten snadno snížil na 3:2. Poslední dvě minuty se střídaly šance na obou stranách, ale gól nepadl.

Češi předvedli až na menší zaváhání po ruském gólu perfektní výkon a do čtvrtfinále vycházíme z velice dobré pozice. Jedinou nepříjemností je zranění Rachůnka a Michálka. Ti by ale měli už v příštích zápasech hrát.