4.5.2011 Česko - Finsko 2:1 (0:0; 1:0; 1:1)

02.05.2011 19:38

20:15hod. Bratislava

I Ceresit tým jako oficiální sponzor MS si nechtěl nechat ujít atmosféru u našich východních sousedů a vyrazil na poslední zápas českého týmu v základní skupině proti Finsku.

Pro fanoušky hokeje bylo v Bratislavě v okolí Orange arény vše skvěle zorganizované – od dopravy přes zábavu fanoušků. Ti měli k dispozici v bezprostřední blízkosti haly Fan zone – velký prostor se stany s občerstvením, stany sponzorů se spoustu atrakcí a chybět samozřejmě nemohla ani velká projekce aktuálně hraných zápasů. Atmosféra nás hned vtáhla do dění. Všichni byli skvěle naladění a stovky fandů Finska a Česka se vzájemně hecovali. Už dvě hodiny před zápasem bylo slyšet pověstné „Kdo neskáče není Čech“ a „Suomi Suomi“  z druhého tábora.

Do haly jsme se dostali s předstihem tak, abychom si nově zrekonstruovaný stadion Ondreje Nepely stihli prohlídnout a samozřejmě shlédnout i předzápasové rozbruslení. Hala je moderní a vše je dobře pro návštěvníky dostupné a přehledné. Nad ledovou plochou visí nezbytná velká kostka s projekcí a záznamem zápasu. Nadšení fandové skandovali jména našich hokejistů již při rozbruslení, které pomáhal hecovat i maskot šampionátu, vlk Goooly.

A je tu začátek zápasu, první vjíždí na led finský tým a hala píská, po nich již čeští hráči v červených barvách a strhne se obrovská řvava – přes 9 tisíc fanoušků skanduje a vítá naše hráče. Úvodní buly rozehrává Tomáš Plekanec a jde se na to. Od prvních minut je jasné, že nás nebude čekat gólová smršť jako  v zápase s Dány. Hra je vyrovnaná a šance jsou na obou stranách. V hale je skvělá atmosféra hned od začátku -  v pauzách mezi hrou celá hala stojí, tleská a tančí – sedět z nás nedokázal opravdu nikdo a většina z nás druhý den bude asi jen šeptat J
První třetina byla vypjatá a přinesla několik šarvátek. Nervy na uzdě neudržel ani Honza Marek a vyfasoval osobní trest, za což v hale následovalo hlasité bučení diváků. První část byla vyrovnaná a oba brankáři podávali skvělý výkon a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny se pak českému týmu podařilo vstoupit lépe – v přesilovce se trefil Milan Michálek po přihrávce Židlického. V hale nastalo opravdové peklo – celá hala skandovala a jásala, atmosféra byla parádní. Gól ještě více fanoušky nabudil a tančilo se a zpívalo z plných plic – a opět „Kdo neskáče není Čech“ bylo samozřejmostí!
Na ledě se však bojovalo na plno – oba týmy hráli útočně a náš tým skvěle celý zápas držel Ondra Pavelec, který likvidoval s přehledem šance Finů.  Potyčky mezi hráči pokračovali a vyvrcholili hrubým faulem Ruutua na Jágra, kterého za zákrok ztrestal Tomáš Plekanec – ten ostatně nechyběl u žádné z bitek zápasu a ukázal Finům, že si jejich chování rozhodně líbit nedáme.

I do třetí třetiny jsme vstoupili lépe. Konečně se své chvíle dočkala hokejová legenda Jaromír Jágr, kdy po přihrávce Romana Červenky dotlačil puk za záda finského brankáře a ujali jsme se vedení již 2:0. A řev v hale nastal nanovo – celá hala skandovala Jágrovo jméno a nadšení všech neznalo mezí. Nechyběla ani mexická vlna, kterou se diváci bavili ještě několikrát. V dalších minutách jsme měli namále a od finského gólu nás několikrát dělilo jen pár centimetrů a především brankář Pavelec, který se blýsknul skutečně skvělými zákroky. Do obrovské šance se také dostal Roman Červenka, v rychlosti však branku z bezprostřední rychlosti přestřelil. Hráči bojovali do posledních minut a ani gól těsně před koncem při finské powerplay na 2:1 nemohl nám ani nikomu v hale zkazit náladu. Byla to spíš celé taková sportovní party, při které bylo možno vidět to nejlepší ze světového hokeje. Závěrečná děkovačka proběhla jak jinak než ve stoje a divákům děkovali i potleskem samotní hráči a především tahoun týmu, kapitán Rolinek.

Po cestě z haly k autobusu se dál skandovalo a všichni se nesli na vítězné vlně. Výjezd do Bratislavy na zápas české reprezentace byl opravdu skvělý sportovní zážitek, který ocení každý sportovní nadšenec – náš Ceresit tým každopádně! V autobuse jsme všichni v národních dresech a šálách dojeli až zpět do Prahy!