Česko - Německo 5:2 (2:1; 3:0; 0:1)

08.05.2011 21:31

9.5.2011 ve 20:15hod. (Bratislava)

Již před posledním utkání kvalifikační skupiny jsme měli první místo ve skupině „E“ jisté, nic jsme ale nenechali ani tentokrát náhodě a výsledkem 5:2 jsme prodloužili vítěznou sérii na mistrovství na šest zápasů.

Hadamczik dnes mírně upravil soupisku, nechal odpočinout našeho nejlepšího střelce Milana Michálka i brankářskou jedničku Pavelce a do české branky poslal Jakuba Štěpánka. První dva české góly byly trochu šťastné, nicméně Němce jsme v pohodovém tempu porazili zaslouženě.

Už 51 sekund po zahájení utkání otevřeli skóre Češi, když z otočky přihrával Plekanec Průchovi. Přihrávka k Průchovi neprošla a do brány ji srazil německý Krügel – 1:0. Němci odpověděli po necelé minutě hry, když Tripp snadno dorazil střelu Lavalleeho do Štěpánkovy brány. V 11. minutě střílel Frolík, minul sice branku, ale trefil německého obránce, který dal další vlastní gól Německa. První část jsme vyhráli 2:1.

22:14 byl vyloučen střelec německého gólu Tripp a Karel Rachůnek svým prvním gólem mistrovství následující přesilovku využil – 3:1. Další branku přidal v přesilové hře Plekanec a o devadesát sekund později po krásném rozebrání německé obrany do odkryté branky ještě Eliáš – 5:1. I přes několik chyb v české rozehrávce tato třetina patřila jednoznačně nám, což potvrzují i tři vstřelené góly.

Třetí část se odehrávala opět v naší režii. Dvě minuty před koncem snížili v přesilové hře Němci na 5:2. Prosadil se Greilinger. Důležitější chvílí byl ale asi odchod Martina Havláta do kabiny kvůli zranění ramene v 56. minutě. Hříště opustil i Petr Průcha, který byl zasažen pukem do krku.

Z hráčů byla dnes cítit jasná uvolněnost, ale rozhodně jim nechyběla soustředěnost. Vítězství pomohly z velké části využité přesilové hry, jejichž zužitkování se nám v předchozích zápasech příliš nedařilo. Osmifinálovou skupinu jsme odehráli bez zaváhání a ve čtvrtfinále, kde dojde na lámání chleba, se setkáme se Spojenými státy ve středu od 16.15.

Kanada porazila Švédy 3:2 a organizátoři zveřejnili program čtvrtfinále. Střetnou se: Rusko-Kanada, Německo-Švédsko, Norsko-Finsko a samozřejmě Česko - USA.