2.5.2011 Česko - Dánsko 6:0 (1:0; 4:0; 1:0)

02.05.2011 19:00

Český tým si dnešní suverénní výhrou nad Dánskem zajistil postup do osmifinále turnaje. Do toho vstoupíme minimálně se třemi body.

Česko dalo sice rychlý gól (krásnou kličkou se prosadil Frolík) a v úvodní části partie naše šance převažovaly, postupně se ale příležitosti vyrovnaly a Dánové, kteří přecházeli do nebezpečných protiútoků, dali dokonce tyčku. První třetinu jsme vyhráli 1:0.

Po pěti minutách druhé části, kdy byl vyloučen Červenka a Židlický, hráli Dánové přesilovku pět na tři, ale český tým se ubránil, aniž by byla jeho branka vážněji ohrožena. Po polovině utkání přišla smršť českých gólů. Během čtyř minut jsme nasázeli Dánům čtyři branky. Nejprve zvyšoval dvěma trefami na 3:0 Michálek- jedním gólem ze samostatného úniku a druhým po sérii bleskových přihrávek okolo branky při přesilové hře. Frolík pak v 35. minutě trochu šťastně trefil nahozený puk, který propadl nakonec do brány a další gól přidal Plekanec. Stav byl 5:0. Dvě minuty před koncem třetiny dostal ještě příležitost trestného střílení Eliáš, ale neproměnil.

Třetí třetinu jsme hráli s klidem pětibrankového náskoku a útočníci se tak nebáli vyzkoušet několik riskantních kliček a přihrávek. Tři a půl minuty před závěrečnou sirénou přidal trefu Petr Průcha a uzavřel na konečných 6:0.

Podali jsme disciplinovaný výkon bez zaváhání. O vítězství se z velké části zasloužili Michálek a Frolík, kteří dali oba po dvou gólech.

Ve středu odehrajeme poslední utkání skupiny s Finy. Dívat se můžete od 20:15 na ČT2.