Atleti spolu

02.06.2021 22:45

2.6. – Praha – Hostivař – atleti z Běhálku si nenechali ujít celostátní den s atletikou a jeli poměřit síly s atletikou Hostivař.  Na krásném modrém stadiónu závodilo  celkem 8 dětí z našeho oddílu. Nejmladší holčičky měly trojboj  - 50m – skok z místa a hod kriketovým míčkem. Byl to zkušební závod před naším tradičním vícebojem. Nikolce Rubešové a Julince Rájkové se dařilo. Obě zaujaly nejvyšší příčky a zelenými barvami zářily mezi atlety Hostivaře.

Kluci na trati 60 m zaperlili osobním rekordy a s přehledem vyhráli.  Adámek Černý zaběhl hluboko po 9 s,  8,6 s a vytvořil tím rekord Běhálku v kategorii přípravek a zároveň i mladších žáků. Mladší žák Matyáš Dvořák stejným časem také zaběhl své maximum, Matyáš zazářil i na hodu míčkem, kde hodil bezmála 50 m a vytvořil nádherný oddílový rekord 48,45 m.

Sofi Rubešová mile překvapila na 60 m, když předběhla favorizovanou sprinterku Zmrzlou z atletiky Jižní Město, na startu jí utekla a prvenství si udržela, též vytvořila rekord oddílu a smazala rekord Káji Brožové. Čas 8,1 s je velice kvalitní. Děvčata na trati 300 m neudělaly ostudu a tréninky kolem rybníka v Hodkovicích se zúročily. Sofi běžela neskutečných 44,3 s a při premiéře na této trati si vedla vítečně, skončila místě 3. Nikola Podhradská podcenila první půlku tratě, ale osobní rekord 48,4 s a čas pod 50 s se počítá. V hodu míčkem se blýskla Ela Šlapáková, která předvedla hod přes 30 m a skončila místě druhém.