4.kolo přípravek v Čelákovicích

08.09.2023 14:19

Hned v první týdnu školy se v pátek konalo další kolo družstev přípravek.  Podařilo se nám složit téměř po 4 letech 2 družstva dětí. Dokonce jsme si objednali autobus, který nám byl nabídnut ve spolupráci s trenérem fotbalistů, což jsme uvítali. Tým A měl devět dětí, tým B osm. Závodilo se v běhu na 60 m, skoku do dálky, hodu raketkou a štafetě 8x200 m.

Tým A se snažil udržet pozici po třech kolech, tedy desáté místo.

Musíme opět jako první zmínit naší nejlepší závodnicí Denisku Holečkovou, která nám dělá velkou radost a zvyšuje naší šanci uspět. Její premiéra na 60 m byla úspěšná. Časem 8,80 s skončila v první pětce z téměř dvoustovky závodníků.  Zapsala se do listiny rekordů oddílu vedle Sofie Rubešové, která běžela podobný čas v roce 2019, ale na elektrické časomíře.  Denča na dálce už skáče stabilně přes 4 m, výkonem 422cm obsadila celkem 7. místo. Opět umístění v první desítce.

C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZÁVODY - FOTO\PŘÍPRAVKY\2023\4.kolo Čelákovice\VideoCapture_20230908-212038.jpg C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZÁVODY - FOTO\PŘÍPRAVKY\2023\4.kolo Čelákovice\20230908_150510.jpg

V A družstvu stojí za zmínku výkony Filipa Hanuse a Kuby Landy na 60 m, dosáhli oba času 9,20 s, což je také kvalitní čas, celkově 24. místo. Filip si vytvořil také osobní rekord na skok daleký 360 cm.

Noře Panské se povedl skok s osobním rekordem 357 cm. Bohužel čtyřmetrový skok se nepovedl Ellence Jelínkové, která předvedla, že to umí před prázdninami v Nehvizdech, ale spravila si náladu slušným hodem přes 22 m. Anička Hippmanová a Nikol Rubešová skočily 340 cm, Anička v osobním rekordu. Nikol Rubešová nebyla ve své kůži a potýkala se s virózou, která jí lepší výkony překazila.

C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZÁVODY - FOTO\PŘÍPRAVKY\2023\4.kolo Čelákovice\IMG-20230908-WA0055.jpgC:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZÁVODY - FOTO\PŘÍPRAVKY\2023\4.kolo Čelákovice\IMG-20230908-WA0018.jpg

V družstvu B měl premiéru nový člen oddílu Adam Blažek, který do toho skočil po hlavě.  Sprint nebyl k zahození, skok se mu také povedl. Další, kdo nezklamal, byla Verunka, která skočila 342cm, což je její maximum, také hodem k 18 m mile překvapila.  Nezkušení benjamínci Ríša Šindelář a Matyáš Hippman předvedli hody raketkou přes 20 m, čímž se nám rýsují šikovní chlapci na hody.

Ladě se konečně podařilo pokořit hranici 3 m na dálce, tuto hranici překonal i Matyáš a Kristína Vršanská. V družstvu B jsme měli i ty nejmladší, kteří se s těmito závody seznamují a ve štafetě podávali neskutečné výkony a předvedli velkou bojovnost a zápal, zejména Vašík Dus a Viki Koberová, kteří náročnou trat´ 200 m zvládli skvěle. Vašík předvedl velké drama posledních 50 m, kdy se nechal předběhnout soupeřem, ale v zápětí si to rozmyslel a soupeře doběhl, obě štafety skončily ve shodném čase.

Štafeta A skončila na pěkném osmém místě, celkově se družstvo A umístilo na desátém místě v tomto kole a celkově po čtyřech kolech si toto místo držíme ze všech 21 družstev v kraji.

Necháváme za sebou A družstva Spartaku Čelákovice nebo AK Sokolu Nehvizdy. V neděli 24. září se koná finálové kolo v Berouně, kam může jet jen jedno nejsilnější družstvo. Doufáme, že se nám podaří sestavit družstvo těch nejlepších a půjdeme bojovat o umístění alespoň v první desítce, bude to však velice těžké.