3.KOLO DRUŽSTEV PŘÍPRAVEK - ČELÁKOVICE

23.06.2023 14:17

V pátek 23. června se družstvo dětí vydalo do nedalekých Čelákovic reprezentovat náš oddíl v krajské soutěži přípravek. Ačkoli toto kolo bylo nejnáročnější, protože tam byl běh na 600 m i tak se nám podařilo sestavit plný tým 10 dětí.

Ve složení : Filip Hanus , Adam Chocenský, Kryštof Hamer, Tonda Svoboda, Kuba Landa, Denisa Holečková, Verunka Šišáková, Nora Panská, Monika Příhodová a Natálka Malinkovičová.

Zahajovací  disciplínou byla netradiční štafeta na 8x50m, která se běhá proti sobě. Naši závodníci si vedli velmi dobře a svůj běh vyhráli, zaběhli čas 1:07 min., který je zařadil na 8. místo z 20 štafet. Porazili dokonce A družstva Jesenice, Nehvizd a také Čelákovic.

Denise, jako jedné z nejstarších se opět dařilo. Na dálce už dlouhodobě skáče přes 4 m, což potvrdila s výkonem 412 cm a dostala se mezi první desítku.  V hodu medicinbalem hodila krásných 7,60 m a v celkovém pořadí se umístila na 15. místě. Ovšem v poslední disciplíně se jí podařilo pokořit rekord oddílu, který na 600 m držela 6 let tehdy velmi šikovná Vendy Chvátalová. Denča zaběhla super čas o 9 desetin lepší a to 2:03,80 s. V celkovém pořadí obsadila 23. místo.

C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZÁVODY - FOTO\PŘÍPRAVKY\2023\3.kolo Čelákovice\IMG-20230623-WA0000 (1).jpg

Její mladší bratranec Adam šlapal na paty :-). V hodu medicinbalem hodil naprosto stejný výkon 7,60 m. V běhu na 600 m běžel ještě o trošku rychleji než Denisa:-) 2:03,50 s. V celkovém pořadí bral 22. místo ze 170 dětí.

Tonda, který byl poprvé na závodech, nám to ukázal. Ačkoli malým vzrůstem a vášnivý fotbalista, vynikl ve všech třech disciplínách. Na dálce skočil pěkných 361cm. Kromě Denči přeskočil všechny naše závodníky. Tonda zároveň 600 m zaběhl skvěle s časem 2:08,70 s.

C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZÁVODY - FOTO\PŘÍPRAVKY\2023\3.kolo Čelákovice\IMG-20230623-WA0017.jpgC:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZÁVODY - FOTO\PŘÍPRAVKY\2023\3.kolo Čelákovice\IMG-20230623-WA0021.jpg

Monika, která byla také úplně poprvé na závodech, moc potěšila. Je vidět, že bude platnou členkou A družstva a budeme se na ní těšit opět v září na dalším kole.  Za zmínku stojí hod medicinbalem s výkonem 6 m.  V běhu na 600 m obsadila čtvrté místo z našich závodníků, čas 2:13,20 s nebyl k zahození.  Její premiéra se vydařila.

Kuba si vytvořil osobní rekord v dálce pěkných 353 cm.

Nora byla další z děvčat, které se povedla běžecká trať na 600 m. Zaběhla ji svým dlouhým krokem za 2:14,20 s, což je pro ni určitě posun dopředu.

Filipovi se nejvíce povedla dálka, kde skočil osobní rekord 352 cm

Kryštof, který teprve sbírá zkušenosti, si ve skoku skočil také o.rekord 328 cm.

Natálka, která s námi byla rovněž poprvé a chodí teprve do druhé třídy, si závody užila a její nadšení do závodů by jí mohl leckdo závidět.  Ve skoku předvedla skoro třímetrový skok.

Verunka pocítila únavu po školních závodech, které absolvoval dopoledne, takže na osobní rekordy už nezbyla energie.

Jako družstvo jsme na tomto kole skončili desátí a po všech třech kolech si toto místo držíme, což je skvělé…!!!