2. KOLO DRUŽSTEV STARŠÍCH ŽÁKŮ

06.06.2024 15:43

V pátek 31. května se konalo za deštivého počasí druhé kolo družstev staršího žactva ve Vlašimi, kam jsme odcestovali se sedmi atlety.  Bojovali jsme od začátku o páté místo, které jsme chtěli obhájit po prvním kole.  Bohužel nám chyběli 4 žáci a příliš se nám na úvod nevyvedl skok daleký, kde se chlapcům nepovedl získat jediný bod.

Později nastoupili na plac Marek Bartl a Daniel Turza, kteří se dostali oba do finále A na 60 m a obsadili čtvrté a páté místo, což přispěli pěknými 13 body.  V běhu na 300 m jsme měli dokonce 3 žáky a všichni bodovali. Marek doběhl na druhém místě v osobním rekordu 39,37 s, Vojta Dus rovněž v osobním rekordu 41,25 s, doběhl šestý a Štěpán Herbrych se také radoval z nového krásného rekordu 41,95 s a bral body za osmé místo. Do oddílu putovalo krásných 17 bodů. Na 200 m překážek kluci také výrazně zabodovali. Marek bral druhé místo a osobní rekord 28,90 s. Vojta byl osmý a za překážky jsme získali celkem 12 bodů.  Na 150 m Dan zaperlil a v osobním rekordu 18,17 s doběhl třetí.  Adam Černý také potěšil výrazným zlepšením a o. rekordem 18,90 s, celkový zisk za 150 m byl 10 bodů.  Kuba Szoke ještě vybojoval 1 bod za náročné 3 km. Kluci na závěr běželi štafetu 4x300 m a doběhli na pěkném třetím místě. Pro některé to bylo velice náročné, šli dvě třístovky a Vojta ještě navíc 200 překážek, ale všichni to zvládli skvěle, patří jim velká pochvala. Byl to kvalitní trénink a kluky to posunulo dál.  Celkem jsme získali 61 bodů. GRATULACE K OSOBNÍM REKORDŮM!!!

Přestože jsme dali více bodu než na prvním kole, družstvo Nymburka výrazně posílilo a uteklo nám o 30 bodů, skončili jsme tedy na šestém místě. Nyní bude záležet na třetím kole, zda se nám podaří posílit a nastoupit v plném počtu a také, zda Nymburk bude mít opět tak silné družstvo.  Třetí kolo se koná v pátek 14. června ve Staré Bolestavi.

C:\Users\Eva Šafaříková\Desktop\BĚHÁLEK\ZLATNICKÝ VÍCEBOJ\Zlatnický víceboj\FOTO víceboje\ZV 2024\článek\20240531_182139.jpg