Zlatníky - D. Jirčany 3:1 (2:0) So 22.3.2014

26.03.2014 09:26

V sobotu 22.3.2014 od 15hod. proběhl výkop prvního mistrovského zápasu Áčka jarní části soutěže. Hosté tentokrát přicestovaly z Dolních Jirčan a v tabulce jim před dnešním zápasem patřilo 11 místo. Hned ve 2. min. rozvlnil síť hostí Ondra Kadlec, ale gól nebyl uznán z důvodu postavení mímo hru. ve 12. min. se trefil krásně hlavou Pepa "Ramínko" Gyomber a bylo to 1:0. Po nepříliš pohledné dvacetiminutovce, kde si opět infarktově pohrál s fanoučky náš gólman Petr "Kála" Kalivoda, si vysloužil navrch Kamil "Manekýn" Zelenka žlutou kartu za řeči. Ke konci poločasu se opět trefil "Ramínko" s velkým přispěním hostujícího hráče a do šaten se odcházelo za stavu 2:0.

O poločase vystřídal Petr "Pohoda" Hausler (3) a do hry šel Jiří "Višnička" Bůžek (12). Ondra Kadlec  v 55. min. střelil hezký gól, jen škoda, že opět z ofsajdu. :-) o pět minut později musel střídat hostující hráč, když ho do krku štípla vosa. v 60.min. Ondra "Kulička" Kadlec prostřelil brankáře po krásné samostatné akci potřetí, ale tentokráte regulérně a skóre se posunulo už na 3:0. O minutu později jsme dali čtvrtý regulérní gól, jen škoda, že do vlastní sítě a kdo byl ten šťastný? Míša "Privatizace" Podhradský krásnou hlavičkou, proti které ani výborný "Kála" neměl šanci zareagovat. :-) V 69. min. vystřídali podruhé hosté a v 72. min. po fautlu na "Kuličku" byla nařízená penalta. Na hranici pokutového kopu se hrdě postavil Pepa "Ramínko" Gyomber a nedal i když mířil do pravého horního rohu branky, ale střela neměla patřičnou razanci a brankář vystihl směr a efektně vyrazil. Další žlutou do našich řad si vysloužil Patrik "Gladiátor" Pillmann a opět za řeči. Poslední střídání na naší straně proběhlo v 83. min. kdy právě "Ramínko" (9) střídal za čerstvého Milana "Kvíčala" Šlingra (14). Poté se už dohrálo v celku pohodovém tempu, takže naši kontrolovali výsledek a "zaslouženě" si připsali první 3 důležité body do jarních bojů o 1. místo.

Upřímně řečeno, díky 4 posilám, které se dnes objevily v základu, jsme jako fanoušci čekali možná více, ale objektivně je nutné říci, že je to první zápas a kluci se sehrávají v plném tempu mistrovských zápasů. Věříme, že výkony našich borců porostou a budou nám i nadále dělat všem radost. Mě osobně se velmi líbil výkon např. hráče č. 7. Roberta "Řepky" Grubera, který si plnil povinnosti na svém postu poctivě a měl velmi dobrý pohyb.

Vzhledem k tomu, že Vestec venku jen remizoval 2:2 v Libři, stáhli jsme náskok vedoucího celku už na 4 body a to je povzbudivé.

Váš Jiří "Brutus" Zíka  :-)

Sestava TJ Sokol Zlatníky:

1. Petr Kalivoda (Lapík)
2. David Kaufman (Junior)
3. Petr Hausler (Pohoda)
4. Davit Tobolář (Šťovík)
5. Lukáš Laboutka (VIP)
6. Kamil Zelenka (Manekýn)
7. Robert Gruber (Řepka)
8. Patrik Pillmann (Gladiátor)
9. Josef Gyomber (Ramínko)
10. Ondra Kadlec (Kulička)