Zlatníky A - Davle 3:1 (1:1) So 2.5.2014 od 17:00hod.

05.05.2014 14:11
V sobotu 3.5.2014 od 17:00hod. jsme přivítali na domácím hřišti tým Davle. Davle byla před tímto zápasem na 5. místě a jelikož na podzim jsme venku s tímto soupeřem jen remizovali, nedal se očekávat nijak jednoduchý zápas.
Úvodní minuty jasně potvrdili, že Davle nepřijela k nám jen bránit. Naopak! Již ve 4. minutě zahrozili hosté z přímého kopu a následného rohu. Naštěstí bez gólové koncovky. O minutu později už ale hosté ztrestali hrubku v naší obraně a hostující hráč přeloboval našeho gólmana z hranice velkého vápna a bylo to 0:1!
V 7. minutě hosté opět zahrozili ve vápně, naštěstí střela k tyči v brance neskončila díky výbornému zákroku Petra "Lapíka" Kalivody, který se tentokráte zaskvěl. V 8. minutě dostal David "Šťovík" Tobolář žlutou kartu za zákrok na hostujícího hráče ve středu hřiště a nevypadalo to s našimi vůbec dobře. Míče odskakovali od kopaček a v téměř mrazivém a větrném počasí nebyl důvod k optimismu. Ale naši borci jsou bojovníci a to ukázal i další průběh utkání.
Ve 27. minutě ještě došlo ke vzrušení v našem vápně, když hostující hráč skóroval, ale nechal se nachytat v offsidové pasti. Logicky přišlo ve 30. min. na naší straně ke střídání. Ze hry šel David "Šťovík" Tobolář, kterému se úvod utkání úplně nevydařil a do hry nastoupil s číslem 14 Milan "Kvíčala" Šlinger.
O devět minut později po nádherné samostatné akci, kdy si "vymotal" hostující obranu a přidal patičku hráč č. 10 Ondra "Kulička" Kadlec a zakončil přímou střelou na bránu, kde už stačil jen lehce zasáhnout nohou hostující brankář, leč míč ho poté přeskočil a skončil v bráně 1:1!
Poté co sílil náš tlak na bránu, začali faulovat i hosté a vysloužili si těsně před přestávkou také žlutou kartu.

Po změně stran naši ještě přidali v důrazu a výsledek se dostavil. Ondra Kadlec ve 100% šanci trefil nohu host. brankáře. Zato v 53.min. už Ondra gólmana prostřelil z pravé strany křižmo k tyči a výsledek začal být veselejší 2:1!
V 60. min. si dali hosté vlastní gól, když Ondra Kadlec po levé straně krásně potáhnul do vápna a centroval po zemi před gólmana a hostující hráč nekompromisně zavěsil do vlastní sítě 3:1. :-)
O minutu později vyfasoval žlutou kartu i hráč č. 9 Josef Gyomber "Ramínko".
Na hostech v tu dobu byla vidět frustrace z vývoje utkání a o to více nám to hrálo do karet. V 69. min. ještě trenér Pulec střídal dvakrát a to hráče č. 2 Kavida "Juniora" Kaufmana za hráče č. 13 Jiřího "Višničku" Bůžka, dále pak ze hry šel hráč č. 3. Petr "Pohoda" Hausler a do hry nastoupil s č. 15 Míroslav "Domeček" Jón.
Do konce zápasu se už nic zvláštního nestalo a tak důležité 3 body jsme doma uhájili a musíme soupeři vyseknout poklonu za bojovný a kvalitní výkon.

Na sobotní utkání se přišlo, i přes nepřízeň počasí, podívat 50 platících diváků a patří jim náš veliký dík za skalní podporu!
Vestec také v tomto kole naplno bodoval, takže ztráta na první místo zůstává 3 bodová. Minulý venkovní zápas naši fotbalisté prohráli 0:1 v Jílovišti a jelikož Vestec remizoval v Jesenici, odstup se navýšil mezi prvníma druhým pouze o 1 bod. To je stále hratelný výsledek.
Příští tři zápasy hraje náš tým venku a má postupně Hvozdnici, Vrané a Radlík.

Na domácí zápas se můžete těšit v 24. kole  proti týmu Zvole B v sobotu 3.5.2014 od 17:00hod.

Děkujeme všem co přišli podpořít, za návštěvu a těšíme se na shledanou na dalším domácím zápase.