RADOTÍNSKÉ HALOVÉ ZÁVODY

11.01.2024 14:23

V neděli 7. ledna se pět atletů ze Sokola mohlo zúčastnit uzavřených závodů oddílu SC Radotín.  Závody byly pojaty tréninkově, ale výkony byly kvalitní a zaznamenány do tabulek Č. atletického svazu. Potěšil Daniel Turza, který poprvé zaběhl 60 m pod 8 s a výkon 7,87 s ho zařadil na třetí místo mezi žáky. Marek Bartl si zaběhl čas 7,73 s, ale neatakoval svůj výkon z Jablonce 7,64 s ani v druhém běhu, z žáků byl ovšem nejrychlejší.  Před nadcházejícími přebory drží třetí místo v tabulkách kraje.

Sofi Rubešová potěšila rovněž, když vyhrála oba běhy na 60 m před kolínskými sprinterkami, v druhém běhu si vytvořila halový o. rekord 7,76 sAdamovi Černému se vydařil běh na 150 m, kde běžel 19,86 s - halový o. rekord. Marek si také zaběhl osobní rekord 18,68 s. Vojta se poprvé popral se 4 kg těžkou koulí, ale výkon 8,87 m nebyl špatný, obsadil třetí místo mezi žáky.  Sofi měla premiéru na trati 200 m v kategorii dorostenek a neběžela vůbec špatně, čas 26,24 s. Rovněž Nikola Podhradská poprvé vyzkoušela mezeru na dorosteneckých překážkách, s přehledem překážky přeběhla a čas 10,19 s se počítá…Vrcholem závodů byla štafeta 4x200m, kde si chlapci měli vyzkoušet předávky a zaběhnout nějaký čas, který je zařadí na nedělních přeborech mezi favority. Chlapci Adam, Vojta, Marek a Dan zaběhli slušný čas 1:45,04 s. V úterý místo tréninku v tělocvičně jeli kluci do Stromovky na veřejné závody žactva, tam se dařilo zejména Markovi na 300 m, který s pěkným časem 40,14 s doběhl na třetím místě z téměř čtyřicítky žáků. V neděli bude bojovat o medaile jak na 60 m, tak v běhu na 300 m.