KRAJSKÉ PŘEBORY V HALE

15.01.2024 16:18

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ KRAJSKÉ PŘEBORY V HALE - ČTYŘI MEDAILE PRO ODDÍL

Druhý lednový víkend byl nabitý závody pro atlety, naše děvčata z kategorie mládeže a rovněž i žactvo se utkalo ve Stromovce o nejlepší umístění a výkony. Tyto halové přebory byly za existence našeho oddílu vůbec nejúspěšnější. Děvčata v kategorii dorostenek měla premiéru a Sofie Rubešová jako zkušená závodnice si odvezla hned 2 stříbrné medaile. Ve sprintu na 60 m ji titul unikl opravdu o vlásek. Dlouho se nevědělo, kdo byl v cíli první, ovšem cílová kamera rozhodla ve prospěch kolínské závodnice, Sofii přidělili čas o 1 setinu horší, halový osobní rekord 7,75 s.  V běhu na 200 m byla ještě větší konkurence, ale Sofie se s ní vypořádala skvěle a doběhla na druhém místě v osobním rekordu 25,56 s, kde vítězku ze šedesátky nechala daleko za zády. C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\IMG-20240113-WA0008.jpg C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\VideoCapture_20240115-162037.jpg C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\VideoCapture_20240115-162222.jpg C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\VideoCapture_20240115-091943.jpg

Juniorka Karolína Brožová po vleklém zranění kotníku a po nemoci si zaběhla na překážkách osobní maximum 9,59 s a obsadila šesté místo v kraji. Doplňkově běžela i 60 m, z rozběhu se kvalifikovala do finále a tam skončila osmá. Nikola Podhradská si na dorosteneckých překážkách zvyká velmi rychle a osobní rekord 9,82 s ji zařadil na jedenácté místo v kraji.

O den později mělo ve Stromovce přebory starší žactvo, kam se vydalo šest našich atletů. Letos se podařilo navázat v hale na loňskou bronzovou medaili Sofie. Chlapcům se dařilo, vybojovali dokonce 2 medaile. O velké překvapení se postaral Matyáš Ctibůrek, který si skočil osobní rekord 163 cm ve výšce a získal stříbrnou medaili

Marek Bartl na 300 m nastoupil jako jeden z adeptů na medaili, během tratě se propadl až na čtvrté místo, ale mohutným finišem se mu podařilo získat cenný bronz v kraji. Vytvořil si krásný osobní rekord 39,46 s. Mára měl ambice i ve sprintu na 60 m, ale tam se mu nepodařilo vylepšit své osobní maximum a obsadil pátou příčku s časem 7,78 s.

Adam Černý se probojoval do finále B na 60 m, ale vylepšení osobního maxima nepadlo, bral čtrnácté místo v kraji. V běhu na 150 m se ovšem vyšvihl a doběhl v osobním rekordu 19,50 s, tento čas ho zařadil na dvanácté místo. Vojta Dus v běhu na 300 m doběhl také v osobním rekordu 43,10 s a zařadil se na 14. místo v kraji. Elen Šlapáková si i přes půlroční pauzu v trénincích, vytvořila osobní rekord ve výšce 133 cm.

Přebory byly završeny štafetami 4 x 200 m, na kterou se naši chlapci těšili, protože si trochu pomýšleli na medaili. Štafeta ve složení Adam Černý, Vojta Dus, Marek Bartl a Daniel Turza nakonec čas 1:45,05 ze Strahova nevylepšili, přestože o parník vyhráli druhý běh. Dosažený čas 1:46,30 je zařadil na šesté místo v kraji ze 14 štafet.  Byla škoda, že neběželi v prvním běhu, kde mohli bojovat o lepší umístění. C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\IMG-20240114-WA0032.jpgC:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\IMG-20240114-WA0025.jpgC:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\20240114_174541.jpg C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\IMG-20240114-WA0016.jpg

VŠEM PATŘÍ VELKÁ POCHVALA A PODĚKOVÁNÍ ZA VZORNOU REPREZENTACO ODDÍLU!!!