Česko - Švédsko 2:5 (0:0; 1:2; 1:3)

12.05.2011 07:16

13.5.2011 v 16:15hod. (Bratislava)

Cesta za obhajobou titulu mistrů světa se rozplynula na severním horizontu. Budíček, který ukončil pokračování zlatého snu, nařídili hokejovým reprezentantům v semifinále Švédové. Ti dokázali díky mistrovsky sehrané druhé třetině otočit vývoj zápasu a navzdory neproměněnému trestnému střílení i nevyužité přesilovce pět na tři si ve třetí části vedení nejen pohlídali, ale postupně ho i zvyšovali. Češi budou po prohře 2:5 hrát v Bratislavě s Ruskem o bronz.

Jágr s Eliášem a trenérem Hadamczikem se krátce vyjádřili k vyřazení reprezentace švédským týmem.

Jágr považuje za příčinu našeho neúspěchu přílišné zaměření na útok a nedůslednou defenzivu.

Eliáš mimo se mimo jiné zmínil o možnosti, že ve svých pětatřiceti letech ukončí reprezentační kariéry. Letošní mistroství prý považoval za jednu z posledních šancí na úspěch ve velkém turnaji.

Zklamaný český coach Hadamczik zažil další neúspěch proti "zakletému" soupeři ze Švédska. Za poslední zápas jsme podle něj nadělali více chyb než za celý dosavadní průběh turnaje. Zásadní je podle něj psychická příprava na souboj o bronz s Rusy, který se odehraje v neděli.

Branky a nahrávky: 21. Eliáš (M. Michálek, Židlický), 53. Eliáš (Voráček) - 25. Berglund (Ekman Larsson), 36. Backlund (Sjögren), 49. Ericsson (Backlund), 53. Krüger (Tedenby), 60. Berglund (Petrasek). Rozhodčí: Burchell (Kan.), Reiber (Švýc.) - Šeljanin (Rus.), Terko (Fin.). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 9 300. Třetiny: 0:0, 1:2, 1:3.

Česko: Pavelec - K. Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava - Jágr, Plekanec, Červenka (26. Vampola) - Frolík, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Průcha, Novotný, Hubáček. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Švédsko: Fasth - Petrasek, Gunnarsson, Rundblad, S. Kronwall, Erixon, Fernholm, Ekman Larsson - Pääjärvi-Svensson, Berglund, Thörnberg - Nilsson, Eriksson, Persson - Silfverberg, Krüger, Tedenby - Sjögren, Wallin, Backlund - Ericsson. Trenér: Pär Marts´.