Česko - USA 4:0 (1:0; 1:0; 2:0)

10.05.2011 09:06

(čtvrtfinále) 11.5.2011 v 16:15hod (Bratislava)

Americký tým nás zprvu zaskočil energickou hrou, dobrým bruslením a vytrvalým forcheckingem, ke konci první části jsme utli americký tlak prvním gólem, ve druhé třetině jsme přidali branku další a výsledek korunovali ve třetí třetině.

Kvůli zranění ramene Martina Havláta se přesunul do druhé útočné řady vedle Patrika Eliáše a Milana Michálka jako centr Frolík a do brány se vrátil po jednozápasové pauze Ondřej Pavelec. Spojené státy už od začátku nepříjemně napadaly a my jsme měli mnohem méně času na rozehrávku.

Od prvních minut se střídaly šance na obou stranách. Ve čtvrté minutě si do vlastní brány málem srazil kotouč Židlický, ale naštěstí nás zachránila tyčka. Ve 12. minutě stál při americké přesilovce sám proti Pavelcovi Smith, český brankář ale předvedl senzační zákrok lapačkou. 18.48 dostal přihrávku do jízdy Jaromír Jágr, ujel americké obraně a našel místo mezi Conklinovou rukou a tělem – první třetinu jsme vyhráli 1:0.

Druhou část začali Američané přesilovou hrou. V té měl nejdříve paradoxně dvě šance Tomáš Plekanec, pak na nás ale soupeř vyvinul silný tlak a donutil nás k dalšímu faulu. V oslabení pět na tři jsme se ubránili a když se vrátil na led Čáslava, na Conklina šel dokonce opět sám Plekanec. Po vyloučení Wheelera a Riemsdyka jsme hráli přesilovku pět na tři my a na rozdíl od Američanů jsme jí využili, z pravého kruhu se krásně trefil znovu Jágr - 2:0.  Ve druhé třetině změnilo USA způsob hry a aktivnější jsme v ní byli my. Po zaznění sirény ještě proběhla menší roztržka mezi hráči.

Ve druhé minutě závěrečné třetiny šel šel v podstatě sám na bránu Milan Michálek, byl obránci USA podražen, ale faul se nepískal. 53:33 skvěle vyslal Židlický Frolíka, ten přenechal puk Plekancovi, který se pumelicí z levého kruhu trefil do pravé šibenice. Devět a půl minuty před koncem jsme vedli už 3:0! O minutu později srazil tvrdě, ale čistě Johnson Eliáše, který se pak dlouho sbíral z ledu. O další chvilku později šel sám na Conklina Frolík, předvedl otočku pro diváky, ale gól nevstřelil. Zato Jaromír Jágr v čase 56:24 po krásné souhře s Plekancem doplnil třetí gól k hattricku a zvýšil na konečných 4:0.

Američané dobře bruslili a dotěrně napadali, postupně byli ale nuceni přejít na náš způsob hry a navíc jim stál v cestě skvěle chytající a sebejistý Pavelec. Český tým se dnes ocitl v první opravdu klíčové bitvě. V té jsme uspěli, postoupili jsme do semifinále a v turnaji můžeme skončit nejhůře čtvrtí.

Semifinále sehrajeme v pátek od 16.15 se Švédy, kteří porazili Němce 5:2.