30.8.2014 Zlatníky "A" - Davle 1:4 (0:2)

01.09.2014 10:35
Sobota 30.8.2014 od 17:00hod.: 
Náš A-tým tentokráte nastoupil proti hostujícímu týmu Slavoj. Už v kabinách byla znát vůle hostujícího týmu po vítězství a to se také později projevilo na hřišti. Tento houževnatý soupeř měl dobře organizovanou obranu a téměř všechny balony, které šly vzduchem směrem k pokutovému území hostů měli jejich beci nebo stopeři. To bohužel byl i důvod "frustrace" našich fotbalistů, kteří tak nemohli naplno rozvinout a uplatnit své kombinační vlastnosti, které je zdobily celou letní přípravu. Ve 3" Privatizace (Michal Podhradský) neudržel nervy na uzdě a za řeči vyfasoval hned v úvodu žlutou kartu. V 9" pak hostující hráč č. 11 vyšachoval naší obranu a střelou do protipohybu našeho brankáře poprvé skóroval do naší sítě 0:1! 
Hned o dvě minuty později se naši dostali do slibné šance, jenže ještě z brankové čáry obránce hostí vykopával ven z brány. Já už křičel gól, ale bohužel nebyl. :-) Jejich brankář tak byl asi jedinou slabinou hostujícího týmu, škoda, že i s přispěním notného pytle smůly, jsme toho nedokázali využít. :-(
Ve 12" vyfasoval žlutou i J. Gyomber také za řeči a bylo vidět, že naši jsou evidentně rozladěni z vývoje zápasu a nespravedlnosti, která na hřišti vůči našim rostla. V 16" dostal žlutou i náš brankář David Tax za zákrok na hranici pokutového území, to mu ale nelze vyčítat, spíše naopak! Arbitr tohoto utkání opravdu nebyl dnes domácím příliš nakloněn, jelikož zákroky na naše hráče trestány nebyly skoro vůbec a našim se to žlutilo až nepříjemně rychle... :-( 
Jak to pak mohlo dopadnou? Ve 24" po zákroku na našeho Gladiátora (Patrik Pillman), kdy ho faulovala hned dvojice hostujících hráčů na naší obranné polovině a tím přišel o stabilitu i o míč, z následného přečíslení a překvapivé a pohotové střele na bližší tyč z hranice pokutového území, padl další gól do naší sítě 2:0 a situace začala být vážná. 
30" Ondra Kadlec po individuálním průniku chytře obešel brankáře a chtěl posunout do brány za jeho záda, ale opět pomohl obránce, který vykopával zase z brankové čáry. Smůla byla dovršena a zdálo se, že není cesty zpět. 
35" Ondra Kadlec kopal volný přímý kop. Chytře myšlená tvrdá rána na bližší tyč, kterou hostující brankář pouze vyrazil před sebe, ale Bourák (Martin Dušek) bohužel nabídnotou šanci nevyužil a minul! :-(
 
O druhé půli v 59" střídání domácích Michal Podhradský ze hry a nastoupil s 12 Kvíčala (Milan Šlingr).
69" střídání domácích Bourák (Martin Dušek) kvůli problémům s kotníkem - nahradil ho 13 Palička (David Schafer).
Z následující šance, kdy dostal Milan Šlinger čechraný balon vzduchem nezaváhal a zavěsil k tyči 1:2! Zdálo se, že se štěstí obrací a že to naši zvládnou a přeci jen houževnatého a připraveného soupeře přetlačí. 
Bohužel, vše se však vyvíjelo jinak. O dvě minuty později ztráta míče u rohového praporku, pas do našeho pokutového území, kde byl připravený hráč hostí č. 10, klička našemu gólmanovi a míč v naší síti 1:3. 
V 79" Vípíčko (Lukáš Laboutka) nastřelil vyngl soupeřovy brány a to byla jeden z posledních nadějných pokusů, jak ještě zvrátit výsledek zápasu, bohužel štěstí se k nám dnes obrátilo zády včetně řekněme "nestandardního a možná trochu nerovného z našeho pohledu" posuzování sporných situací hlavním arbitrem, který dle mého názoru velmi dnešní zápas ovlivnil bohužel v náš neprospěch. Na druhé straně, kdybychom se nenechali vyprovokovat, hráli svou hru a zachovali chladnou hlavu v kombinaci s větším štěstím, mohl jsme i tak zápas zvládnout. Věřím, že to bude poučení pro příští zápasy a jak se říká cenné zkušenosti bohužel bolí a tohle bolelo nejen na srdci fanouška a hráčů, ale i fyzicky, kdy procházela hostujícím hráčům jeden nečistý zákrok za druhým a nic se nedělo...
83" přeci jen dostal hostující hráč hostí žlutou kartu (snad aby se neřeklo...) za už několikerý faul na J.Gyombera (regulérní kosa zezadu!). 
Zoufalství dovršila 90", kdy po rohovém kopu hostů padl poslední gól do naší sítě na 1:4 a šlo se do sprch.
 
Naši neodehráli špatný zápas, ale dnes jim prostě nebylo dáno. Věříme, že i za Vaší podpory to příště vyjde a budeme se všichni radovat! Děkujeme za Vaší podporu a věrnost, byli jste skvělý!!! Dnešní zápas vidělo 50 platících diváků.
 
Další zápas naše Áčko hraje venku v neděli 7.9.s Hradištko "B"  a pak domácí zápas v sobotu 13.9.2014 od 17:00hod. proti Radlíku!!!
 
Těšíme se na Vás a ještě jednou díky Vám všem!!! 
 
 
 
Váš Jirka "Brutus" Zíka :-)
 
Sestava A-týmu v dnešním zápase: 
 
1. David Tax
2. Lukáš Laboutka
3. Patrik Lancz
4. David Tobolář
5. Martin Dušek
6. Tomáš Smola
7. Robert Gruber
8. Patrik Pillman
9. Josef Gyomber
10. Ondřej Kadlec
11. Michal Podhradský
______________________
12. Milan Šlingr
13. David Schafer